אני הגבר שלך קונצרט המחווה – DVD

לאונרד כהן

3/5

כולם נמשכים לליאונרד כהן. יש משהו כמעט היפנוטי באיש ושיריו שממגנט זמרים ויוצרים מתחום הפופ והרוק  שמצהירים על עצמם כעל מעריציו ומנסים גרסאות משלהם לשיריו.

הבעיה שלי, ונדמה לי שהיא לא אישית מאוד שאני מעדיף לשמוע את שיריו של כהן מפי המשורר עצמו, וזאת למרות שהוא אינו זמר גדול, אבל הוא מיוחד מאוד. יש משהו בטונים הבאסיים של כהן עומק ייחודי שמשאיר  את השירים בחלקה המאוד פרטית שלו. יש משהו פשוט ומסתורי בביצועים האלה ששום אינטרפרטציה לא תשווה לו. זה לא אומר שאין מקום לפרשנויות. אהבתי בעבר את הגרסאות של ג'ודי קולינס וג'ניפר וורנס, גם דברים שעשתה באפי סנט-מארי, כאשר במרכז עומד הטקסט. כששרים ליאונרד כהן, חייבים לשמוע טקסט.

קונצרט המחווה הזה של זמרים שונים לליאונרד כהן מכיל מעט מאוד ביצועים שמאפשרים את עומק הפואטיקה של האיש עצמו. הוא נעשה נדמה  בעיקר מתוך הערצה גדולה. היחס אליו לעיתים כאל קדוש, ותקשיבו למה שאומרים עליו הסלבריטיז שחלקם גם הופיעו בקונצרט הצדעה-מחווה שנערך ב-2005. בונו מיו. 2 מדבר עליו בהערצה גלויה. כנ"ל האדג' גם הוא מיו.2. השניים גם נראים מלווים את כהן ב – Tower of Song' בסיום הסרט.

הקונצרט צולם באוסטרליה. בין המזמרים את שיריו – ניק קייב ששר את "אני הגבר שלך" (דגימת סאונד למטה), ביצוע לא רע שלא הפיל אותי, רופוס וויינרייט ששר ככה את  Everybody Knows ומצוין את את ב"צ'לסי הוטל", בת' אורטון מעניקה פרשנות משלה ל –  Sisters of Mercy  טדי תומפסון הורסת בביצוע חיים של Tonight Will Be Fine  גם לינדה תומפסון  ב – A Thousand Kisses Deep טובה מאוד. רוב הביצועים הם "בסדר", מעט מאוד מעניקים מימד חדש-מרגש לשירים של כהן. הרבה זמרים מנסים לעשות קודם כל את ההצגה שלהם, לא פרשנות על כהן, וזוהי בהחלט בעיה.

כהן קיבל זמן מסך. אהבתי את השיחות שלו. הוא מספר אנקדוטות על איך נולדו השירים ונוגע בכמה נושאים והשקפות בדרכו-שלו. "היו ימים שחייתי בסיוטים. דברים נהיו קלים יותר, כאשר חדלתי לנסות לנצח", אומר כהן, כשהוא מתייחס אל הציפיות שלו מעצמו. זנ מגיע מאמן צנוע, שנשאר עניו בשירים שלו, בשיחות שלו, מה שעשה לי חשק לשים אשכרה קונצרט של כהן.

 במאי: Lian Lunson, 98 דקות.

 

 

 

Leonard Cohen – I'm Your Man

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות