אם אפגוש את אלהים

התקווה 6

מילים ולחן: עומרי גליקמן. הפקה מוסיקלית: מייקל גולדוואסר
3/5

אלהים נשאל שאלות בסבבה. ברגאיי קליל, בחיוך חמדמד. למשל: האם יש לו פקידה שאוספת את כל הפתקים? או: האם יש לו יכולת להגשים כל משאלה (פחות מבודח) והאם גן העדן הוא רכוש פרטי שלו. ומנין אנו באים – מהקוף או מלמעלה? ומיהו אלהיו של אלהים.

 יש לעומרי גליקמן יותר מצרור שאלות לאלהים שהוא שואל בעיקר כדי להוציא את הקצב הקאריבי לפועל.  אבל קודם כל  כדאי לציין שזהינו אלהים אחד של גליקמן ו"התקווה 6" שהוא הרבה יותר רסטפרי מיהודי, ותודה לבני ג'מייקה שהמציאו את הרגאיי, (או ה"ניו רוטס" שמוגדר כתת ז'אנר ייחודי) כי מה היו עושים גליקמן ואחרים בלעדיהם. לי המוסיקה של התקווה 6 נשמעת הכלאה טובה בין רגאיי ומוסיקה חסידית, שזה בכל זאת משהו משלנו. בסך הכל, לא שיר שיקבל ציון גבוה במקוריות, אבל כהפקת רגאיי בעברית הוא בהחלט מצטרף לרשימת המומלצים למצעדי הבובמלה-שנטיפי-בראשית.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

 1. לכל הקוטלים. אולי חסר לי קצת ידע. אבל התחושה הכללית מהרגאיי היא נוסחתיות ושטאנצ. דבר שני- אין רע ברגאיי ישראלי. יש רע במעתיקנות הישראלית והרגאיי הישראלי הוא חלק מכל זה. במקום לקחת תרבויות זרות ולחקות אותן- אני מעדיף מקוריות ישראלית. נושא הפפרצי היה משל לחיפוש מקוריות במקום הכי לא מקורי ( סיגוני ). ו"אחי"- אם אתה קורא לי דפוק- אתה בודאי לא אחי. תלמד לדבר בנימוס.

 2. אחי אתה פוק ואתה לא מבין כלום מהחיים שלך!

  מה רע ברגאיי ישראלי?! מי החליט שרגאיי זה רק לג'מייקנים?! מה רע ברגאיי ישראלי?!
  והבולשיט על הפפראצי ומלכת בריטניה זה הדבר הכי מטומטם ששמעתי בחיים שלי. מה זה השטויות האלה?!?!

 3. אתה בטוח שזה עמיר גליקמן? D:
  לי דווקא נראה שזה יותר בכיוון של
  עומרי גליקמן.. תשובה: צודק יתוקן

 4. לעודד-
  לפני שאתה כותב דברים תברר.
  קודם כל, ברגאיי יש הרבה מקוריות. הרבה מאוד. ועצם זה שכתבת שאין- מוכיח עד כמה אין לך ידע בסגנון הזה.
  זה נכון שהרגאיי במקור היה מוזיקת מחאה, אבל הוא שילב בתוכו את הראסטאפריי ואהבת ג'ה, וכל המסר הדתי.
  ואם היית בודק את זה, היית נוכח לגלות שהתקווה 6 אין רק מסרים "ג'ה-פאן-שאנטי" כמו שאתה קורא לזה. יש המון שירי מחאה, ושירים על המצב החברתיפולטיקהמלחמותוהבאבילון והממסד.
  ככה שיצאת די חסר הבנה בעניין הזה.

 5. מקוריות? רגאיי??? מי שמחפש מקוריות בסגנון הזה משול למי שמחפש צילומי פפראצי אצל מלכת בריטניה. ולא די לנו ברגאיי העולמי, אנחנו צריכים גם לשמוע את זה בעיברית. . ואגב- הרגאיי במקור היה מוסיקת מחאה, לא ג'א-פאן-שאנטי השיקרי והמתחנף.
  החזירו את הרגאיי לג'מייקנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות