מבוך

אליאל אבקסיס

מילים ולחן: אליאל אבקסיס. עיבוד: עידו לדרמן ואליאל אבקסיס. הפקה מוסיקלית: עידו לדרמן
2/5

בדפי היחצנות מציינים כי "ההשפעות המוסיקליות שספג בבית אמו ריימונד אבסקסיס, מלכת הזמר המרוקאי (ואללה,  היא המלכה של הזמר המרוקאי?) הביאו לשיריו תבלון של מוסיקה צפון אפריקאית המשולב ברוקנ'רול מערבי".

הפכתי את הדיסק והפכתי ואת התבלון לא מצאתי. אבל מה חשוב התבלון כשהשיר עצמו (פופ, רוק משהו בסביבה) מכניס למבוך שהיציאה ממנו לא קלה.

הבנאדם מנסה להרוויח זמן, שר אליאל אבקסיס, חולם להיות בנאדם, לנצח את העולם, להיות חופשי, למצוא לעצמו מקום. נו, מילא הטקסט המשעמם, אבל הביצוע אינו עומד בסטנדרטים מקצועיים, נשמע צרחני משהו, לא מהוקצע שלא לדבר על משוייף. הבנאדם רוצה להיות חופשי? שיהיה. למה הוא צריך לשיר על זה. ואיפה כאן השפעת הראיי המרוקאי?

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. בעיניי המילים לא משעממות, אלא מדברות על תחושות שכולנו עוברים בתוך המבוך של החיים. בגלל שאנחנו בעידן כלכך ציני ומחייב בחדשנות כל הזמן, לקרוא לתחושות האלו בשם ולדבר עליהן בצורה פשוטה וישירה נראה לא עומד בסטנדרט התחכום הנדרש. השיר מדבר אליי, ואולי באמת הוא מיועד לאנשים צעירים, שרוצים להסתכל לעצמם בעיניים, ולא למבוגרים שמחפשים לברוח אל המתוחכם. חוץ מזה, שמעתי עוד שיר של אליאל עם אמא שלו, והיו שם ההשפעות המדוברות. אני צופה לו גדולות.

  2. יוסי, אני לא כל כך מסכים לגבי "מצטטים מפי האומנים". האומן נשאל שאלות והוא עונה, למשל- "אמא שלי היא הזמרת המרוקאית המצליחה ריימונד אבוקסיס". בסיכומו של עניין, היחצן מוציא קומוניקט מלא בקלישאות וגיבובי סופרלטיבים זולים כמו "מלכת הזמר המרוקאי". ושוב-
    מה שיש לאומן לומר זה האומנות ( השיר ) כל השאר, בדרך כלל, הוא נוצה יחצנית חסרת ערך.
    תשובת יוסי: אל תשכח שהקומוניקט שיוצא בדרך כלל עובר אישור לח האמן. אבל יכול להיות שאתה צודק.

  3. יוסי, אתה הרי לא כל כך צריך את דברי החנופה היחצניים. אתה הרבה מעבר לזה. מה שלא עושה שיר קטן, שום דברי רהב לא יעזרו.
    תשובת יוסי: זה נכון, אבל לא לשכוח שהיחצנים מצטטים מפי האמנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות