מאורתם של יוניפלו

יוניפלו

מילים: יוניפלו. לחן: חסידי. עיבוד: יניב וליאב כרמלי. שותף לביצוע: ערן אטיאס
3/5

 כל הקלישאות, הדימויים והפסוקים הכי באנאליים על ירושלים התכנסו לשיר של יוניפילו, שהוא למעשה שיר הלל לעיר הקדושה בהיפ הופ. האופנה מחייבת לעשות משהו עכשווי, הגם שהלחן הוא "חסידי".

המוטו: יש להעלות את ירושלים (שהיא מאורתם של יוניפלו) על ראש שמחתנו, למרות כל הבעיות של העיר הזו. הנפשות המזמרות –Rage, באבאטון, Mike G, ו-T-rex (על שם הלהקה ההיא?) יחד עם ערן אטיאס זועקים את תפילתם בטון כוחני מאיים תוך שהן מערבים מלאך משמיים, ומבקשים מהבורא לרחם ולתת תקווה, אבל מה הבעיה: גם הם מודים בטקסט הזה שמה שלא יקרה – ירושלים לא תיפול, יען כי חומותיה תמיד היו חזקות. אז מה רוצים מחיינו היוניפלו? מוסיקלית השיר מתחלק לקטע ראפ דיבורי ולפזמון מלודי שמושר בטון תפילתי-נשמתי. יש כאן התרגשות, יש כאן  עוצמות, אבל בסך הכל הטקסט לא מעניין, וקשה להבין את הברבור המתמלץ הזה על ירושלים. 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

 1. שיר 100ממם אני חולה על הלהקה הזאת אני מעריצה שלהם אם כול כך מגניבים אמן שאני יפגוש אותם יאאלה ביי שיר מעלף:@

 2. לא כל כך קראתי את מה שרשמתם אבל
  חסר לכם זמר SPIKE
  והשם מישפחה של ליאב ויניב הוא ברמלי בבבב-רמלי

 3. אבי אני חושבת שאתה צודק ומדוע כך : השיר כתוב כ- טקסט שונה עם המון המון הערכה ואפשר לשמוע את זה וגם לראות את זה על ההבעות פנים של הזמרים ולשמוע את זה בקולם אך עם כל זאת עדיין מבקרים אותם למה ומדוע אולי בגלל שאף ראפר או מפיק לא הוציא יצירה שכזאת שנכנסת לתוך נעימתו של יעקב ווקי (אברהם פריד) ועוד המון יוצרים בשוק החסידי . או בגלל שבאמת לא מוצא חן בעינהם המילים אז ככה השיר הוא שיר מאוד מאוד מוצלח שמרגש ושמאפשר סוף סוף לשמוע יצירה מאוד מושכת לא רק תאוזן גם את הלב ואין הרבה שלא יתחברו למילים כי אלו מילים שמאוד מעמיקות והלחן איך שהוא מעובד ממש כמו סרט או סיפור שנרקם אז לכל אלו עם המסר השלילי בדבר באמת שלא יפה ואתם צרכים להתבייש כי סוף סוף משהו מדבר פה !

 4. אז ככה אני גם לא ממש הבנתי מה כל מה שרשמו פה אם זה טוב או רע אבל אני חושב שאולי היפהופ כן יפול אבל יוניפלו לא בע"ה . כי ההרכב הזה עושה מה שאף הרכב לא עשה בעבר מדבר אמת מתוך הלב בלי לחשבן או להתיחס לזה שאולי המסר הוא טעות הם פשוט אומרים מה שהרבה אנשים לא יכולים להגיד הם אנשים שהצליחו ברוך ה' ועדיין נישארו אותם אנשים שלרוב ההצלחה מסנוורת אז לכל השויות שרשומים נגד ההרכב הזה באמת שזה מיותר כי לאלה שבאמת מגיע ביקורת שלילית לא מביאים אבל מה שבטוח שליוניפלו לא מגיע ביקורת שלילית רק חיובים כי קודם כל אדם לזולת ואחרי זה אדם לעצמו וזה מה שהם עושים .

 5. אני לא כלכך הבנתי את התגובות שלכם…אם הם רעות או אם הם טובות ..בכל זאת…היפ הופ ראפ וכל הסגנון מוסיקה הזה…נבנה מכאב …ממילים שלא יוצאות דרך הפה סתם ככה מתוך דיבור…ואני חושב שהלהקה הזאת עשתה מה שאף להקה אחרת לא עשתה…שרה שיר הלל לירושלים עיר בירתינו הקדושה! ואפילו כתוב.."שירו לה' זמרו לו..שימחו בכל ניפלאותיו" אני חושב שיוניפלו עושים קידוש ה' ברבים לא משנה מה השם שלהם!

  שיהיה לכם המון בהצלחה יוניפלו!!!

  ישראל !

 6. הטקסט. הבנתי. ואם הטקסט היה עשוי מרגליות, זה היה טוב יותר? על מוסיקה לא כדאי לדבר בקונטקסט של יצירות כאלה. שים לב, יוסי, לשמות של חברי ההרכב. שים לב לשם ההרכב שנכנס, איך לא, לשם השיר. הכל כל כך מתוכנן להצלחה המקווה. הכל מועתק למשעי ממצליחנים היפ-הופיים מהעבר. והם, אכן, העבר. כמה שמחה יש באמירה הזאת. י-ם לא תיפול, ואילו ההיפ-הופ ? יקבר קבורת חמור, וסליחה מהחמור האומלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות