אוונאסנס

0/5

להקת הרוק מארקנסאס ארה"ב מוגדרת בכל מיני הגדרות  Goth Metal  כמו גם Post Grunge, ויש מי שחשב עליה כשתיאר את המוסיקה שלה – כ"מפגש בין טורי איימוס ללינקין פארק".

הגדרות כבודן במקומן. אוונאסנס מסתדרת בלעדיהן.  היא הציגה דף פתיחה מרשים באלבום ב-Fallen, האלבום מ-2003. למעשה, הזמרת/פסנתרנית אמי לי (Amy Lee) והגיטריסט-היוצר בן מודי (Ben Moody) הקימו את הלהקה בסוף התשעים, בעקבות פגישה במחנה נוער.

מודי סיפר שהוא שמע את אמי מבצעת את 'I'd Do Anything for Love של  Meat Loaf בליווי פסנתר, שבסופו נעתקה נשמתו. "עשיתי כל מה שיכולתי כדי לשכנע אותה להצטרף ללהקה יחד איתי"

כצמד אוואנסנס לא הופיעו בחי. הם הוציאו EP ואלבום – Origin. פיט מתיוס, מפיק שגילה אותם הציע את ההקלטות שלהם לחברות תקליטים בניו-יורק. בסופו של דבר, ההרכב שאליו הצטרפו וויל בוייד (Will Boyd) בבס, ג'ון לקומפט (John LeCompt) בגיטרה ורוקי גריי (Rocky Gray) בתופים חתם ב-Wind Up

פס הקול של Daredevil עם בן אפלק בישר הצלחה ראשונה להרכב עם שירים  כ  Bring Me to Life ו- My Immortal, (בלדה)  מקדמי הפתיחה המצליחים קדמו  ל – Fallen שיצא במרץ 2003. הלהקה עוררה עליה כעס בעולם הנוצרי עד כדי ניסיון להחרים את האלבום במסע הפרומו – אחרי שחבריה ניבלו פה בראיון למגזין הרולינג סטון. המהומה לא מנעה ואולי אף עזרה לאלבום להגיע ל-12 פלטינות וכמובן לטופ במצעדי המכירות בארה"ב, בקנדה, בבריטניה (מקום 1) ושהה יותר מ-100 שבועות במצעד ה-200 של הבילבורד. בנוסף, אוואנסנס קיבלה 2 פרסי גראמי על האלבום הזה (בקטגוריית – "האמן הטוב ביותר" ו"הוםעת רוק כבד") לשנת 2003.

בן מודי עזב את הלהקה באותה שנה במהלך טור באירופה בעקבות פערים  בינו ובין ראשיה – בעניינים יצירתיים. במקומו הצטרף טרי באלסאמו (Tery Balsamo) לשעבר מלהקת Cold, שבינו ובין אמי לי נוצר קשר יצירתי חזק שניכר במוסיקה העתידית – במיוחד בזהות ההרד רוקית שלה. בהמשך מוציאה הלהקה אלבום מהופעה חיה Anywhre But Home, שהוקלט בהופעה בפריז.

לא הכל ממשיך על מי מנוחות: באלסאמו חוטף שבץ מוחי קל, וממצליח להחלים ממנו. וויל בויד נוטש ב-2005.

האלבום The Open Door יוצא באוקטובר 2006. את בוייד מחליף טים מקורד (Tim McCord) לשעבר איש "רבולשן סמייל" כשהוא עושה סהסבה מגיטרה לבס. השיר שנבחר  לסינגל –  Call Me When You're Sober. זה גם הזמן שהלהקה נערכת לעבור מאולמות להופעות באיצטדיוני ענק.

Evanescence

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות