המופע

אייקון

האנגר 11 ת"א
2/5

ברגע מסוים גם אייקון חשש שיקרה משהו רע עם הילדים והילדות שנמחצו בקדמת הבמה. מערכת מיזוג האוויר כבר מזמן הרימה ידיים, וכמה ידיים גברתניות נשאו עוד מתעלפת החוצה. אייקון עצמו נעלם הרבה לתוך הקהל על גב המאבטחים שלו, חצי גוף עירום.

מה יש לו לעשות שם? מה הוא איגי פופ? אייקון מתעסק מדי עם קהל במקום להתמקד במוסיקה. הוא קטף איזה ילד מהקהל והעלה אותו על הבמה. לא ברור למה זה קרה. בחו"ל שמעתי שהוא השליך ילד מהבמה אל הקהל.

לא ממש שמעתי מוסיקה. היה בערב הזה, אולי בהשראת חבורת התאקט הסבלימינל-שמלי-דה-לוקו-הצל-מטרו-סיוון שחיממה במפגן היפ היפ כוחני ומאוד ממוסחר.

אייקון הוא בעיקר בדרן שמנסה לטפטף מסרים נדושים על שלום ואחווה בין לאומים ודתות,  שהציב מאחוריו בדיחה בדמות די ג'יי בני די (בתמונה למטה) עם עם תספורת מוהק – כרבולת שיער ענקית ושמלה סקוטית שעשה כניסה לבמה כמו  שימפנזה שנמלטה מכלוב של קופים. לאיש היה תפקיד לחמם לאייקון את האוויר והאווירה בצרחות ובקפיצות. לי זה נראה עוד בדיחה גרועה.

מבחינתי, לא היה משנה אם אייקון יזיז את שפתיו בסינכרוניזציה לפלייבק. אולי זה מה שקרה בפועל. אייקון הוא מוסיקאי היפ הופ וריתם נ' בלוז עדכני ומצליח מאוד. כפרפורמר הוא  הרבה פחות. מהר מאוד התברר שהוא נשען על מה שמספקים לו מאחור.  Smack That  לא יכול להישמע אותו הדבר ללא אמינם. כך "איי וונה לאב יו" ללא סנופ דוג.

המסרים שלו נשמעים נדושים, משומשים, סתמיים. "מישהו כאן מהגטו?" הוא שאל את הקהל והתכוון כנראה לגטו של השחורים. כמוסלמי הוא דיבר על כך שאפשר לחיות ביחד. עובדה – תעשיית המוסיקה, כולל הוא עצמו נשלטת ע"י יהודים, ולמרות שזה נשמע כביכול מאוד ליברלי היה בזה  ריח קל של גזענות.

מכל מקום, הילדים המיוזעים שהורידו את שיריו מהאינטרנט  לא ממש באו לשמוע הטפות. הם באו לקבל את מנת הלהיטים במופע שראוי להיקרא מופע. מה שקיבלנו בהאנגר היה אחד המופעים הגרועים של השנה מחו"ל. כוחנות, סתמיות, חוסר השראה.  חוסר רגש. לי נגמר שם האוויר, לי נגמר שם הערב מוקדם מדי ואולי טוב שכך. אחרי שעה עוד לפני ההדרנים – גם הקהל מרגיש שדי לו ממרחץ הזיעה הכוחני הזה.

Akon Live In Israel

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. מה שכתבו בכתבה זה סתם זיוני סכל!!!
    הייתה הופעה מעולה וכל מי שחימם תהופעה!?לא יודע לשיר בשיטטט!

  2. הייתי שםםםם!!!
    היה בןןןןזונה!!אייקון קפץ לקהל ותפס לי תיד!!!!!!!!!!:]

    akon i love you!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות