מופע חימום לאייקון

משפחת תאקט

האנגר 11 תל-אביב
0/5

מה זה "חימום" בהופעת רוק? יש הופעות חימום קרות לאללה. למשל: לא הבנתי מה חיפשה דנה ברגר באמפי פארק רעננה בטרם לורן היל. הכל כמעט עבד לרעתה, ושלא באשמתה –  גם מערכת הסאונד.אבל דנה ברגר ולורן היל זה בערך כמו סאבלימינל ויהורם גאון. בהופעת חימום מנסים להתאים אמנים לפי סגנונות, פחות או יותר.

 

יותר מובן וברור היה גיוס אמני תאקט  לחמם את המופע של אייקון. סאבלימנל, ראש השבט, הביע במהלך הערב את יחסו המיוחד לאייקון, כדי להדגיש גם את המשותף ביניהם –  תחום ה-R & B, למעשה המוסיקה האמריקנית השחורה, ממנה שאבו אמני "תאקט" את ההשראה הגדולה לייבא את ההיפ ההופ והראפ לארץ ולגייר אותם.  תאקט  לקחה לעצמה פרויקט לממש את הפוטנציאל הגלום באמני החברה ולעמוד מאחוריהם בכל הקשור להפקה, שיווק, יחצון, מכירות. כמו בכל משפחה, היו ריבים ומכות, אולם הנה לפני האייקון התברר כי המשפחה מבינה את האינטרסים המשותפים של הוריה ובניה,  והם הביאו אותה כיחידה אחת להאנגר 11.

 

המדהים הוא ש"תאקט" לא רק "חיממה" את הערב, היא ניצלה אותו ככלי לשיווק מסיבי של אמניה: האמנים העיפו דיסקים, כובעים ממותגים ופליירים  לתוך הקהל  הדחוס, שהתנהג כאילו מדובר בעדת חיות שוחרות לטרף. ההתנפלות על כל פלסטיק גבלה בסכנת נפשות.

 

אבל לא הקהל הזה אשם: אתם רוצים פרומו –  חלקו דיסקים וכל מה שאתם רוצים בצורה מסודרת, בכניסה להאנגר. תנו כבוד לקהל שלכם. אל תעיפו דיסקים על הראשים.

 בכלל, כל ה"חימום" הזה היה כוחני, מסחרי ולא העניק לחבורה הנועזת של תאקט הרבה נקודות זכות. חימום לטעמי צריך להיות קצר, קולע ולעורר תיאבון, לא לגנוב את ההצגה. איציק שמלי, שי 360, סיוון, מטרו, הצל, סאבלימינל ובוסקילז ניסו לשחק אותה כמספרים החזקים של הערב, ולמרות שהם פירגנו בגדול לאייקון, שבסופו של דבר איכזב, הןם נראו כמי שבאו להיות המספרים החזקים של הערב ולא המחממים.

זה קורה כשאתה מגיע מראש למסע שיווק, יחצון של החברה ואמניה, שאין בזה רע, אבל הבעיה כמו תמיד אינה במה אלא ב"איך", וה"איך" במפגן הזה נראה לא טוב.

 

 

בתמונות מלמעלה למטה: סאבלימינאל, שי 360, איציק שמלי, מטרו, הצל, סאבלימינל מעיף דיסקים לקהל.


המופע של אייקון

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות