אוסף, אלבום כפול. דיסק ב'

הצ'רצ'ילים, ג'ריקו ג'ונס

"מבראשית", הד-ארצי
3/5

חיים רומנו – גיטרה, אורגן, מנדוילנה, מייק גבריאל – בס, שירה, רוב האקסלי – גיטרה, שירה, דני שושן – שירה קונגס, עמי טרייביש – תופים.

 

 בבריטניה כונתה הלהקה Jericho Jones, (לאנגלים פשוט לא היה נוח שקוראים ללהקה ע"ש מנהיגם הדגול) ורק כשהאלבום יצא בישראל, הוסיפה חברת "הד ארצי" את השם צ'רצ'ילים.  דיסק ב' של אוסף הצ'רצ'ילים מכיל בין השאר 8 קטעים מ-Junkies Monkies & Donkie's

 הפתיחה מרשימה: גרסה ל-Living Loving של הלד זפלנים רוברט פלנט וג'ימי פייג'.  הזמר דני שושן נשמע לראשונה בסלואו Signs Of You, שיר מקורי שנכתב ע"י חיים רומנו ועמי טרייביש, שיצא גם על גבי תקליטון ב-1970. הביצוע לא רהוט מבחינת האנגלית, אבל שושן בסופו של דבר ראוי לציון, כי משמר ישראלי לא היינו מצפים לתוצאה הזו.

השלישי הוא גרסת כיסוי  לא רעה בכלל ל-She's A Woman  של הביטלסים לנון ומקרטני.

Sunshine Man שנכתב ע"י רוב הקסלי לפסקול הסרט "השמלה" מבוצע בהשראת הביטלס של ראשית דרכם, אבל עם דברים ייחודים להצ'רצ'ילים.

Daniele Sanders Walks Trough the Park  של רוב האקסלי ושלום חנוך הוא למעשה גרסת לעז של "למה לי לקחת ללב" (הקסלי כתב מילים) מתוך האלבום "שבלול". (דגימת סאונד למטה) ביצוע – ככה, בינוני, אבל נפלא למצוא לזה גרסה באנגלית.

Wake Me Shake Me – גרסת אלתור לקטע שנוגן ביון השאר ע"י הלהקה האמריקנית Blues Project, עם תזכורת ל"יונתן הקטן". קטעים  7 עד 15 מהאלבום "ג'אנקיז מאנקיז & דונקיז" מראים שהגיטריסטים בלהקה (רומנו את האקסלי)  למדו היטב את הבלוז רוק הבריטי. השיר Time Is Now  נכתב ע"י ריי דורסט, חבר להקת "מונגו ג'רי".

שורה תחתונה: הצ'רצ'ילים שתו בצמא את הרוק הבריטי, התערו היטב, ניגנו מצוין. למעשה,  ניסיון נועז ראשון מסוגו, מוצלח חלקית של הרכב ישראלי להתערות ברוק הבריטי.  יכול להיות שזה היה צריך להימשך, ומי יודע לאן הם היו מגיעים. היום כמעט ארבעים שנה אחרי, את שומע את דני שושן וחיים רומנו בערבי נוסטלגיה שרים את אחד השירים ההרמוניים היפים של בצ'רצילים – Freedom, שנשמע באוסף טרי חי ומשומר.


לדיסק הראשון 1968-1969

 

 

 

 

 

 

 

Churchill's 1970-1971

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות