הגדולים ביותר

בי ג'יז

Reprise / Wea התו השמיני
4/5

 לך תתווכח עם "ירושה" של 7 אלבומי פלטינה, 8 גראמיז, מקום שמור היטב בהיכל התהילה של הרוקנ'רול האמריקני, 60 שירים (סינגלים) במצעדים. שלושים שנה אחרי  Saturday Night Fever של 1977, עדיין ההרמוניות הקסומות האלה של טריו האחים ב"טרגדיה" ממשיכות להפעים, גם קצבי הפאנקי, המנגינות הקליטות, הפופ המשובח, האל-זמני. הכפול הזה כולל את הגדולים באמת של הבי ג'יז מאמצע השבעים (1975-9), כלומר בסאונד פריך, חם (רימסטרד מ ע ו ל ה) + בונוסים – רמיקסים שלא יצאו עד היום לאחדים מהלהיטים. תערובת של להיטי דיסקו וריתם נ' בלוז (כן, בתקופה שלהם הדאנס מיוסיק נקרא "דיסקו") ובלדות. גם בי-סיידס.

 

ארבע שנים אחרי מותו מהתקף לב של האח מוריס גיב, הצליל הייחודי של להקת האחים ממשיך לדלג על מחסומי הזמן. "יו שוד בי דאנסניג" הוא אחד הדאנסים היפים שהגיעו אי פעם לרחבות. "ג'יב טוקינג" "סטיינג אלייב"–  קלאסיקות דאנס אולטימטיביות. סטיינג אלייב. ואיך אפשר שלא לאזכר את בלדות מיד טמפו מורחות כמו "כמה עמוקה אהבתך" (דוגמית סאונד למטה). או "התחלתי בדיחה". . אני מטורף על ההרמוניות הנשיות של "לאב סו רייט" ונשבע שנית בקסם "טו מאץ' הבן".

ככה: יצאו עד היום אין ספור אוספים של הבי ג'יז. אני לא מתכוון להשוות. מי שלא הגיע אליהם עד היום – זה אוסף טוב, אבל לא אולטימטיבי. לא הגדולים שלהם בכל הזמנים. במה טוב?  בעריכה, באיכות הסאונד המשופרת. נכון שהאוסף מתייחס לתקופה מסוימת ברפרטואר של הבי ג'יז, אבל לתקופה נפלאה.

 

 

Bee Gees Greatest

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות