אייכה.

שולי רנד

מילים ולחן: שולי רנד עיבוד: שמוליק דניאל ועמית יצחק. הפקה מוסיקלית: שמוליק דניאל.
4/5

שולי רנד נושא תפילה לבורא עולם. זה הולך בדיבור, בשירה. ב"אייכה". הוא לא המציא את "אייכה". כבר שאלו את זה לפניו. אבל הוא מזדהה.
"ריבונו של עולם אם נדבר גלויות/ לפעמים אין לי כוח בעולמך לחיות". מה זה אומר? לרבים מאיתנו  יש רגעים שאין עוד כוח להמשיך. אבל ראנד? בשביל זה חזר בתשובה? זה אומר שלמרות התהליך שעבר, עדיין מכרסמים דברים בנפש. פונה לאל מתוך חוסר ודאות בקיומו? קונפליקט קשה. מקוריות? ביאליק כבר דיבר על השכינה וכנפה השבורה.
עם זאת, רנד נחשף בגילוי נפש אמיתי, בטון של צער עמוק, כשהוא שר – "אנה מפניך אסתתר".
רנד אינטימי, מעביר את תחושת החסר, העיבוד האקוסטי משאיר אותו בפינת תפילתו הצנועה. הצער מורגש מכל טון, הצרידות – אותנטית. העיבוד למיתרים – יפה. אני איתו במאבקו הצודק.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. אחד השירים היפים ששמעתי מזה זמן רב. זה לא רק דתי, זה אנושי, במובן קיומי. מרגש, מקסים, יפה.

  2. תגובה לעודד מיוסי. התופעה קיימת. חילוניים גמורים לשעבר מתחום המוסיקה והבמה, כאלה שחוזרים בתשובה, או על סף, מנסים להשתמש בבמה החילונית כדי לנסות להביע דברים. אם אין בזה הטפה מיסיונרית, נדמה לי שדווקא כאן היציאה מבית הכנסת החוצה היא משהו יפה שיש לכבדו ואפילו לגלות בו יותר משמץ של התעניינות. שמעתי הופעה של אביתר בנאי בפסטיבל הפסנתר שבה נחשף עולמו החדש כחוזר בתשובה. זה היה אינטימי, עם הומור קל, מעניין. כחילוני גמור, אני מתבונן בזה בעין "פולקלורית", אבל במדינה שאין בה הרבה בשורות חברתיות מוסריות מרנינות, אז אולי הצצה לעולם הזה יכולה להשיב איזושהי רוח חמה במפרשי החילונים.

  3. האמת- מעייף להקשיב לשירים כאלה, שירי אמונה דתיים, כמו השיר החדש של מאיר בנאי. אם תפילה, או ביטוי דתי אחר- אני בהחלט מעדיף את בית הכנסת המסורתי. שם, לפחות, אני יכול להצטרף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות