עד מתי

יסמין שדה

מילים ולחן: יסמין שדה הפקה מוסיקלית: חגי מזרחי
3/5

יסמין שדה מבכה את אי בואה של האהבה. "האם אמצא אי פעם את הזיווג שלי?" ו"עד מתי אחכה לאהבת חיי". אהבה – נושא כאוב, כואב, מכאיב, בטח כשמדובר ב"אהבת חיי", תחום שלא אני ולא יסמין יכולים להגדיר במדויק. לא סתם אמרתי "מבכה", כי יש תחושה שיסמין משתמשת במלא הטווח הקולי שלה כדי להביע את עומק צערה. זה בסדר, אבל בשלב מסוים של השיר, לקראת סיומו, זה הופך קצת היסטרי. אני דווקא בעד טונים דרמטיים אבל שבאים מאיפוק מסוים. לא תמיד חייבים להפגין את מלוא הטווח הרגשי הזועק, למרות סערת הרגשות שמגיעה עד "מתי אלהי?".

הטקסט בנאלי. לא להאמין שהיא שרה "יבוא אביר על סוס לבן יקח אותי". האביר – פאסה. ולמה להטריד את אלהים בעניינים שהוא ככל הנראה העדיף להביט בהם מהצד.
עם הלחן והעיבוד יש לי פחות בעיות, במיוחד ההפקה המוסיקלית של חגי מזרחי שעשה מאמץ לשפר את הפרודוקציה, צליל אקוסטית א-לה פלמנקו על הפתיחה, צליל גיטרה חשמלית שנכנס אי שם לקראת הסיום. זמרת טובה, שצריכה טקסטים טובים יותר, וגם לדעת לרסן.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. תגובה כמו שלי נרשמת אך ורק כדי להגיד את הדברים הללו: אין טעם להגיב על שירים מהסוג הזה. הם פשוט דגים בים ענק של שירים אחרים ואינם משאירים אפילו סימן מים קטן. הפקת הזירה, אגב, לא נכונה. כמות הריברב על השירה היא היסטרית לגמרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות