לוקחת סיכונים

סלין דיון

Sony אן.אם.סי
4/5

"לא יודעת הרבה עליך/ לא יודעת הרבה על עולמך/אבל לא רוצה להישאר לבד הלילה/ במקום הזה שהם קוראים – כדור הארץ"

 

ב-15 בדצמבר2007 תופיע סלין דיון,  בפעם האחרונה על בימת הקולוסיאום ב-Ceasers Palace, בלאס-ווגאס, במסגרת  “…A New Day” – אחד מהמופעים המצליחים ביותר בכל הזמנים, שהפך מוקד עליה לרגל למעריצים ותיירים מכל העולם, אשר הגיעו במיוחד לאירוע המדובר והמכור כמה-חודשים-מראש. 

רגע לפני סיום המופע, חוזרת סלין דיון אחרי הפסקה  של 3 שנים,עם אלבום חדש מופק ע"י שורה של מפיקי צמרת.

"לוקחת סיכונים" שפותח את החדש שלה, שיצא כסינגל (ז'אנר הקונטמפוררי אדאלט פופ) בנוי לתפארת על מידותיה, עד שיש תחושה שהוא הוזמן אצל מלחין צמרת. בהמשך יגיע תמהיל מהסוג שמאפיין את הרפרטואר שאיפשר לה להוציא לפועל את הספקטקל בלאס וגאס.

על סלין דיון אפשר להגיד הכל – פרט לכך שהיא לוקחת סיכונים. מבחינה זו, שם האלבום העלה אצלי חיוכים. היא אגב, יודעת מצוין מה הכי טוב לה. לכן, סיכונים – לא בא בחשבון.

גם בשיר השני, השקט יותר, היא משחקת את הבודדת שחושקת באהבה – "אני מקשיבה לתקתוק השעון/ שוכבת כאן בחשכת החדר/ תמהה היכן אתה הלילה/ אבל הטלפון אינו עונה"

סלין מספיק מקצועית כדי להפוך טקסט כזה לדראמת חייה. דרמטית, זועקת. הולכת על התפקיד עד הסוף.

ההפתעה היא בשיר השלישי – Eyes On Me – גם הוא על מה שהיא חושבת עליו – והפעם בקצב דאנס עם טעם אוריינטאלי. הפקה מקצועית מאוד של .דלתה גודרם.

גם "אהובי", הרביעי בדיסק, הוא מאותם להיטי ענק שזמרת מיינסטרים כמו סלין לא יכולה בלעדיהם. שקט שקט, ובסוף – נסיקה לפסגות הרגש. את הדרמה הזו על הבינו-בינה היא כבר שרה בעשרות שירים אחרים.  

ואז היא מגבירה קצב, כדי להוציאך טיפה מהמלנכוליה-כביכול ב"צל האהבה".

New Dawn הופק כשיר תפילה עם השפעות של סול וגוספל. עוד ז'אנר שהיא יכולה לטפס עליו עם המנעד הקולי שלה.

והנה צליל פסנתר מינורי, נוגה שפותח את "שיר בשבילך", והדמעות על משבר יחסים. זה הולך עם צליל כינור "יהודי". ברברה סטרייסנד הייתה מתה שזה יכנס לה לאיזה "יינטל".  ומצד שני דאנס רוקנ'רולי ב"לא יכולה להילחם בתחושה"

סלין עובדת על פרודוקציה מלו-קצבית מגוונת וצפויה. הדגש יותר על בלדות רומנטיות, אבל בשביל איזונים מתבקשים היא  תיקח אותך גם לרצפת הריקודים ולגוספל בכנסיה. ועם טווח קולי-רגשני כמו שלה אין בעיה להיצמד לתמהיל הבטוח. העובדה שאין כאן הפתעות אומרת: עוד הצלחת ענק של דיון.

 

לוקחת סיכונים

Celine Dion Taking Chances

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות