ראיון וידאו מיוחד

הבנות נחמה - יש הסבר להצלחה?

0/5

מישהו מוכן להסביר, לנמק את ההצלחה של "הבנות נחמה"?  טבלאות המכירה אינן משקרות. שלמה ארצי ועידן יניב ומירי מסיקה ושלומי שבת, אפרת גוש ומוש בן ארי וגם שלום חנוך וכנסיית השכל מביטים עליהן מלמטה כבר כמה שבועות. 

 העמסנו השבוע מצלמה והלכנו לתהות על קנקנן של השלוש ולשאול אותן אם הן מ מאמינות. הראיון התרחש בחדרו של מנהל צוותא בת"א דקה וחצי אחרי שהן סיימו עוד מופע מצליח מול קהל חם שאינו מוכן ללכת הביתה ודורש עוד ועוד הדרנים.

 

אז מה קורה כאן? שלוש זמרות, קרולינה אברץ, דנה עדיני ויעל דקלבאום,  שלוש גיטרות אקוסטיות, שלושה קולות שנפגשים מפני שהם רוצים להתחבר לאמירה-שירה משותפת בעברית ובאנגלית. מאז So Far, הסינגל הראשון מתוך אלבום הבכורה שלהן – זה רק קו עליה.

 

אני חוזר לשורות מתוך השיר "שקרים":  "לא קיימת בי בושה לחשוף את עצמי/ עירומה צלולה כמו ביום היוולדי/ מתפללת לימים טובים כמו היום בו/ לא קיימת בי בושה לחשוף את עצמי/ מחד מעכב אותי להיות מי שאני/ אם אצליח לא לברוח/ להישאר חופשי… יה…"

 בחרתי בטקסט הזה כי אומר דברים על יוצרים באשר הם. אבל בעיקר – משקף כמעט רנטגנית את הבנות.

 באנגלית זה הולך ככה: I got nothing to hide naked on the stage. חצי עברית, חצי אנגלית. ובשביל המוטו הזה – הן חרשו את הארץ 3 שנים, יצרו לעצמן קהל אוהדים נאמן שמגיע שוב ושוב להופעות שלהן – עד שהגיעו לאלבום הבכורה ולמופע המצליח.

 וזה מה שמיוחד בהבנות נחמה – שהן מקוריות, שאין להן מה להסתיר, ושהן עושות בדיוק מה בראש שלהן. לוקחות את החופש ללכת בדרכן, לשיר בעברית וגם באנגלית,  אקוסטי למהדרין, להחליף סגנונות, שילוב קולות בעיבוד כזה או אחר.  אתה שומע אותן וסקרן לדעת מה יקרה בשיר הבא.

מה שאומר: לא לזלזל במקוריות, ראשוניות, מיוחדות וחדשנות. הקהל מזהה את זה ומשלם על זה. עובדה.


לראיון עם הבנות נחמה

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. אבל דנה יותר (:
    סתם גל, את יודעת מה אני חושבת (:
    אבל זה ראיון מדהים :גאד:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות