הגעה

עומר אביטל

פרש סאונד Fresh Sound
5/5

 

עומר אביטל – בס, עוד. ג'יייסון לינדר  פסנתר, פנדר רודס, אורגן המונד, ג'ונתן בלייק – תופים, טמבורין, ג'ואל פראם – סקסופונים טנור וסופרן, אבי ליבוביץ' – טרומבון,אבישי כהן – חצוצרה.

 

 

עומר אביטל הוא מוסיקאי ג'אז מערבי, אבל ליבו יוצא בין השאר למזרח. הקטע הראשון – "שיר לעמוס" נפתח במזרחית, צליל עוד, סולם ושירה ששומעים בסביבות המסגד, ההמשך – קומפוזיציה ג'אזית – מלודיה ותזמור שמסתלקים מסביבת המוסיקה הערבית כדי לחזור למערב, וזה כבר ג'אז מערבי. תרצו – תבחינו בן במשהו ישראלי, במיוחד במלודיה, כולל סולו נהדר לטרומבון של אבי ליבוביץ'. יצא תזמור פיוז'ן, והקטע מנסה בסיומו לחזור במעומעם למזרח.

11 קטעים חדשים באלבום הג'אז של אביטל בהרכב של שישיה. מעניין – כמו אבישי כהן, הבסיסט המצליח, גם עומר אביטל (בסיסט) מפתח קריירה יצירתית. והאלבום הזה מראה שהשניים בקונספט הג'אז מלודי – מאוד קרובים זה לזה. גם אצל אביטל כל קטע מספר סיפור, מעובד ומתוזמר נפלא. Big Time קצבי, קולח, מלודי, מפתיע במהלכיו, בצליל הבס הסינקופי, בתפקיד הפסנתר. Third World Love Story כשמו של ההרכב שעוצר משתתף בו – הוא מנגינה מלו-מלנכולית יפה להפליא, מצוינת כפס קול לסרט/סדרה. Sea And Sand  – גם הוא קומפוזיציה יפהפיה, מאוד קליטה, אוורירית, הרמונית, מצטיינת בעיבוד מקורי.

כנ"ל הקטע ששעל שמו נקרא האלבום – המצאה מלודית  שעליה בנויה כל ה"התרחשות" הג'אזית.

אביטל יוצא כאן למסע רב סגנוני, רב תחושתי, מפאנקיות פשוטה, למבנים מורכבים, למוסיקה הרמונית, למוסיקה לטינית א-לה ארתורו סנדובל כפי שנשמעת בנגינת החצוצרה המסעירה של אבישי כהן ב-Faith.

חוזרים למזרח ב- Middle Eastern Sunset, אביטל פורט בעוד. מנגינה צנועה שמסתיימת אחרי שתי דקות שמשנים לחלוטין אווירה, לפני שעוברים ל – Lilian In The Big Blue, היילייט בדיסק, מכל בחינה, קטע מלודי מורכב, סולו חצוצרה יוצא מהכלל של אבישי כהן. 

Arrival אינו בדיוק אלבום ג'אז במובן המקובל של המילה. אביטל הוא מוסיקאי  של סגנונות, השפעות, של ניסיון להגיע למקומות שהוא עוד לא היה בהם. 

 

 

 

 

Omer Avital -Arrival

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות