ההופעה

מטרופולין

מועדון זאפה ת"א
3/5

בטח שמעתם לא אחת ולא שתיים – אם יש דיסק טוב, למה צריכים להגיע למופע. ננעלים באוזניות ומקבלים את זה באחלה סאונד. מי שאומר דבר כזה – אחת מהשתיים: או שלא בא לו לצאת מהבית ביום חורף גשום (כמו הערב הזה) או שהוא יודע במה מדובר, ולמה לא לחסוך את המאה שקלים ועוד לקלקל.

במקרה של "מטרופולין" שני התנאים כמעט התקיימו, אלא אם כן מישהו הגיע כדי לקבל את אפרת גוש דווקא אצל עופר מאירי.

הערב נפתח עם עופר מאירי (היוצר והמפיק) רוני אלטר, דנה עדיני וברק גביזון ב"נפילות קטנות", "אל תלכי" וכתמים בשמש" והגיע עד "אין לי מקום", "1-2-3", "חוזר אלי", "לישון בלי לחלום". תערובת משני אלבומי הפרויקט. באמצע  עלתה אפרת גוש ל"הסליל" ולשלושה שירים מהחדש שלה. אפרת תחזור להדרנים ל"בלי לומר מילה". למעשה, הגם שהיא הייתה בעבר חלק מהפרויקט, הפעם היא הגיע על תקן אורחת כדי לתת את הסולו שלה.

 המוסיקה של "מטרופולין"  מתבססת על מה שנקרא "אלבום קונספט". לפי עופר מאירי יוצר הפרויקט, הביצוע הקולי הוא חלק מתפיסת סאונד כוללת של תזמורים שמגיעים מהקלידים ונעזרים במחשב.  אין אצלו כביכול כוכבים  על הבמה. הזמרים משתלבים בתפיסת הסאונד. המוסיקה ההזויה משמשת רקע לאיזשהו ניסיון לעסוק ברבדי הנסתר, משדרת ניכור דווקא באמצעים הרמוניים ומלודיים. התזמור והקצב מספרים סיפור לא פחות מהטקסטים שמנסים לגעת במצבים של ניכור, בדידות, כהות רגשית, בלבול ומבוכה על רקע העיר הגדולה ומול  עתיד שנראה מייאש.  

זה לוקח לספירות אווירה הזויות, שירים של הלכי נפש, זעקות ולחישות והגיגי נואשות, דראמה ומלודרמה,  פרויקט המתבסס על מלודיות ייחודיות ועל הפקה מוסיקלית אמביינטית שהיא חלק מהקונטקסט הסיפורי.

כשמגיעים למופע, מחפשים מימד נוסף. ברור שלא עברי לידר ולא ארקדי דוכין שהשתתפו ב"הסליל" הגיעו לערב הזה, אבל גם לא סאונד הסקסופון של אל דג'יברי. רוני אלטר ודנה עדיני פיזזו קלילות ושרו את השירים כשהן מחליפות חיוכים. גם ברק גביזון נותר על תקן מוציא לפועל בפרוייקט. לא דרמה ולא אווירה ולא טקסט.

 רק כדי שייחשפו הפנים מאחורי הצלילים – בשביל זה לא בטוח שחייבים את המופע. עופר מאירי נמצא שם מאחורי הקלידים, דואג שהתאורה לא ממש תחשוף אותו.

בסך הכל התחושה היא שמאירי הביא את האולפן לבמה, וכאשר המחשב קרס בסוף הערב, המופע נעצר. עופר הוציא את הקהל להפסקה קלה. צריך לדאוג לא רק לגיבוי לקראת הערב הבא, אלא לאלמנטים שיגרמו למופע להמריא.


בתמונות מלמעלה
: רוני אלטר, דנה עדיני, רוני אלטר+אפרת גוש+דנה עדיני, רוני אלטר, עופר מאירי, ברק גביזון

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות