רסיסים

אריאלה עדוי

חברת הפצה: היי פידליטי
3/5

מתחילה באוריינטציה ג'אז בלוזית, שרה בנונשאלאנט, בלי לרוץ לפני השיר: "אל תאמר מילה תשב בשקט/ פשוט תשתוק תנשום עמוק" ו"רק לפעמים שתיקה יפה לחכמים". הפסנתר הוודבילי – יונתן כנען, אדם בן-אמיתי בגיטרות, אדם עזרא הבס. מה חבל שזה השיר הכמעט יחיד בסגנון הזה.

השתתפה ב"כוכב נולד 3". איך לא ידעתי. ואולי יותר טוב שלא ידעתי. אחרי הכל יש חיים ואמנות אחרי נינט ושירי מיימון.

בהמשך – אלבום של של סיפורי אהבה דרמטיים. ב"אהבה" – עיבוד אקוסטי לשיר בלוזי די פשטני על הנגלה והנסתר באהבה, אריאלה מצליחה לטפס בחלק השני לטונים רגשיים מרשימים, ואיכשהו מצילה את השיר מלהיות מלודרמה אישית לא מעניינת.

"אין לך מושג" המלודי-אינטימי קיבל עיבוד קונצרטנטי. הטון והמנגינה – בין קרן פלס לאפרת גוש. עדוי ממשיכה לגעת בפער היחסים שבינה ובינו. הוא נוטש בשאננות, ברוגע שמעורר בה קנאה. ובכלל – נמאס לה. הרגישות הנשית הכמעט נדושה ששוב הופכת למלודרמה רגשנית.

עדוי מנסה מטפורות לתאר את מצב האהבה – פיזור זרעים באדמה טובה וטיפוחה מול פיזור חיים באהבה גדולה ("לשיר"). יש בזה התייפייפות ופחות מקוריות. ודווקא המנגינה והעיבוד –  כמו גם הביצוע עושים כאן את העבודה על הצד היותר טוב.

"קו הטירוף 2006" תיאור סיטואציה (תחנת ישנה, חייל ואוטובוס שמאחר)  מנגינה לירית עם עיטור של חליל  אירי – שיר על הרגע שלפני ההיפרדות. אריאלה עדוי ממשיכה על תדר של רגשנות מלודרמטית.  ובהמשך – שיר על הפנטזיות שהיא מייצרת/מציירת בהופעה ("אצייר לי במה"), עוד שיר מטפורי מושר באותו טון כמו נואש-קודר-מתגעגע – "רסיסים של זכוכיות", וגם כאן אריאלה עדוי מייצרת דימויים פשטניים במקום לחתור לפשוט ולאותנטי. נוצר מצב שהטון של הצער משתלט מבלי שהתוכן יעבור. 

 

"אם רק היינו קצת אחרת" ו"אולי בעצם לא נועדנו.." ,  שרה אריאלה בטון רך וטהור ובליווי גיטרה אקוסטית, פשטות שמצליחה לחלחל. והנה דוגמה – לאיך מתרגמים תחושות ללא יומרות. כנ"ל "נאיה" על הציפיה לבת שתיוולד. ובסיום – שיר אווירה מפעים "תהיה או לא תהיה" –  תחושה אהבה בלי מלודרמה, ובעיבוד מדויק  לפסנתר ולכלי מיתר. והנה: זה מה שמשאיר אותך בסופו של דבר עם צמרור.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. תקשיבו אני מאוד אוהב את העמוד הזה!
    אבל איפה לעזאזל נועם פנחסוב?!?!
    האומן המוכשר עם הפנים היפות
    דווקא הוא חסר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות