בתוך קשתות

רדיוהד

Ato Records / Red
4/5

אחרי הרעש וההמולה (רדיוהד איפשרו לראשונה להוריד דיסק דיגיטאלי שלם בכל תשלום שהמאזין יבחר) אפשר להתפנות להקשבה לשביעי של הלהקה.

מעט מאוד דיברו על המוסיקה עצמה. אז בואו ונדבר: זה אולי האלבום המאופק ביותר שרדיוהד עשו עד היום. פרופיל נמוך. פסיכודלי-מנומנם משהו. אבל כמה מקסים: תזמורים פשוטים של חשמליות, בס תופים ואלקטרוניקה עדינה,  מנגינות שמגרות את הדמיון, אולי לא  במונחים של נאמר הביטלס מוציאים אלבום חד, אבל מוסיקה יצריתית של להקה-בראש-אחד, כמו שקיבלנו מרדיוהד ב- OK Computerובכמה שירים לא פחות מענג ומיוחד, Reckoner האוונגרדי הזוי. House Of Cards  ההיפנוטי.

זוהי רדיוהד, שהזמר שלה, תום יורק לא יוותר על האינטימיות הרומנטית בשירים כ- .Nude שיר על אי נאמנות המביע אשמה והלקאה עצמית: So don't get any big ideas / They're not gonna happen / You'll go to hell for what your dirty mind is thinking".. ב –  Faust Arp  המצוין שר יורק הכי אינטימי: In the deepest ocean / The bottom of the sea / Your eyes / They turn me. לא עוד שירי מחאה כמו בקודמים שלהם, אלא שירים תחושתיים של קדרות והתבוננות אישית פנימה.

רדיוהד הלכו על צליל רוק לירי. כמו באלבום הסולו של יורק The Eraser, הטקסטים הם רישומים שמבטאים פאראנויה עירונית. "וידאוטייפ" הסנטימנטלי-מינימליסטי  שמסיים הוא שיר שנון על אדם המתבונן בהישגים של חייו ברגעיו האחרונים. עיבוד אווירה שקט ויורק שר תחושתי עד ריגוש. רדיוהד יכולה להתבונן על הדיסק הזה – כעוד יצירה קסומה ומובחרת בדרכה, ונקווה שאלה לא רגעיה האחרונים. אם אלה הצבעים המוסיקליים העכשוויים של רדיוהד – אז שימשיכו. רוצים עוד מזה.

 

Radiohead – In Rainbows

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. יוסי,השורה שציטטת,In the deepest ocean / The bottom of the sea / Your eyes / They turn me
    לקוחה מ-weird fishes ולא מ-faust arp.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות