איטליה

כריס בוטי

סוני
3/5

מישהו כתב שלכריס בוטי יש השלמות של מילס דיוויס, את הסקסיות של צ'ט בייקר, וגם את המסחריות של קני ג'י. איך זה הולך יחד? – בואו לא יסחף, אבל יש משהו מאוד חם בצליל החצוצרה של בוטי.

צלילי החצוצרה של בוטי כותבים מכתבי געגועים, מחלחלים מנפש רומנטית קודרת משהו. משרים אווירת ערב מלנכולית. איטליה עושה לבוטי געגועים לשורשים. בשביל להתגעגע לאיטליה שלו הוא עושה שימוש גם בטונים של אנדראה בוצ'לי.(Italia) האלבום נפתח במוסיקה של של Once Upon a Time in America – עם שיר הנושא Deborah's Theme של אניו מוריקונה. אני מעמעם אורות, מדליק נר. מוזג יין אדום ונותן לגוף לשקוע בכורסה. זה ג'אז, אבל מהסוג שמחניף מיידית. Smooth ג'אז. 

ג'אז: The Very Thought Of You. האורחת של החצוצרן – פאולה קול. מתאימה עצמה לאווירת הדמדומים שמייצרת החצוצרה התחושתית. ביצוע מרטיט. ואיזו הפתעה: מה עושה כאן דין מרטין הותיק ב – I've Grown Accustomed To Her Face. איזו הצדעה לבן דורו של פרנק סינטרה. ועוד ג'אז מלודי – The Way You Look Tonight, מהשירים הכי "מכוסים" בג'אז.

איטליה: איך אפשר בלי Caruso, ועדיין אני טוען שבוטי אינו  ממוסחר. אבל הוא מספיק מודע לכך שקטע כזה יכול לשפר את הפוטנציאל המסחרי של הדיסק כולו.

קלאסי: "אווה מריה", Nessun Dorma מהאופרה "טורנדוט" של פוצ'יני. לצעשה, האוסף, בעיבודים ובתזמורים האלה – הוא קומבינציה בין קלאסי לג'אז – סטנדרטי ג'אז ופסי קול של סרטים. הנגינה של בוטי תחושתית ועם זאת מאוד מאופקת, והייתי אומר – מופנמת.

Chris Botti – Italia

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות