מופע הצדעה לרמי פורטיס

30 שנה ל"פלונטר"

מועדון בארבי ת"א
3/5

חוגגים 30 ל"פלונטר" של פורטיס, תקליט הפאנק העברי הראשון. (מה, כבר עברו 30 שנה?!)  אז כולם המתינו, ובצדק,  לבעל השמחה.  קוטנר הודיע שהוא מתרגש מאחורי הקלעים.

וכשפורטיס בכבודו ובעצמו עלה בסוף הערב, הבנו כמה ההמתנה השתלמה. עד אז התחברו והתנתקו הרכבים ולהקות בתמהיל לא ברור. אם פורטיס של פלונטר היה Punk, מה עשתה על הבמה להקת אפרו אתנית כמו "לוס כפרוס"?

כשחוגגים, למי איכפת. עשו מהערב סלט ג'סטות עם סרט מחתרת של שולץ האיום (שפתח את הערב) וקטעים מ"עלי כותרת" ועוד קטעים ישנים ומנג'זים  מהטלוויזיה של אז שהושחלו  למלא חורים בין להקה ללהקה. והיה שם קוטנר שסיפר, וחיבר והכריז והשתעשע והקרין אהבה. ומי שחסר ולא הוזכר הוא סמי בירנבך, דמות דומיננטית ב"פלונטר".

 

הייתי מת לשמוע את פורטיס עצמו בגרסת ה-2008 ל"פלונטר", אבל פרט לשיר אחד ("רד מעל מסך הטלוויזיה שלי") הוא השאיר את כל הארוחה לאורחי הערב. מהקאברים של מצעד המצדיעים אין כמעט על מה לרוץ ולספר. ארוך, מייגע, ערוך חפיף. הצדעה סתמית של כל מי שחשב שמשמעותי לו לעשות קאבר מ"פלונטר", ולרשום את הההסטורי בדפי הביוגרפיה שלו.

  Useless Id פתחה בהפצצה שהשאירה אותי אדיש. שלומי שבן ניסה גרסה של "למדי אותי הלילה"י. גם הוא לא מגיע מהמקום הזה שבו נולד ה"פלונטר", אבל אלי דג'יברי שהצטרף לשבן הרביץ סולו סקסופון אנרגתי שהותיר ריגושים. עלו גם אורי מור שיזם את הערב, כנסיית השכל שעשתה את "המוות אינו מחוסר עבודה" וגם הרכב שעונה לשם קרוזנשטרן ופרוחוד, רביעיית כליזמר-רוק אוונגרדית, עם אנרגיות אנרכיסטיות. והתחיל  מצעד להקות – משינה, מלכת הפלקט, קוואמי והחלבות (סוף סוף פאנק!) ונקמת הטרטור שסיימה בביצוע אוונגרדי ומוזר של  "אינקובטור".

פורטיס כמנה האחרונה הזמין שני הרכבים לבמה: הראשון מעורר התרגשות וריגושים – החברים שניגנו איתו את פלונטר ב-78' – חיים רומנו, נטי ויסמן, יוסי בוזין ודיויד גריבס בקטעים שונים מתחילת הדרך והרכב נוסף שכלל את גיל סמטנה ועידו אגמון – בשירים חדשים מהאלבום הקרב ועוד שניים שלושה להיטים.

נו דאל מומנט. פורטיס אמר משהו מחויך על רוק גריאטרי. אבל פורטיס עדיין משיג את כל הדור הצעיר של הרוק בהליכה. עדיין פצצת אנרגיה במשקל טון, מה שכאמור עשה  חשק לקבל ממנו "פלונטר" מעודכן, גרסת 2008, וזה מה שחסר לי בחגיגות השלושים לאלבום.

רד מעל מסך הטלוויזיה שלי – וידאו מהמופע ההסטורי

 

רד מעל מסך הטלוויזיה שלי – משינה

"Plonter" Celebrating 30

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות