אל תפחד

שרון מולדאבי

"אל תפחד"
4/5

שש שנים אחרי, "האור בפנים", מקבלים את שרון מולדאבי עם פנים קצת אחרות אבל לא שינוי של זהות – שר על העיניים של אמא שלא רואות ועל ילד מפלסטיק שלא מרגיש כלום, על ילדות של ילד נפחד שנולד להפסיד שחוטף מהילדים ועל מי שמתגעגע לבית שבו שבו החיים לא זועקים מבדידות וגם על מי שהצליחה להפוך אותו למי ששנא להיות במערכת יחסים של שניים שבורחים כל הזמן וגם על אחת ששמרה על שניהם בחיים. וגם על הניסיון להגשים דברים והכישלונות.

מולדאבי מנסה לדחוס לדיסק אחד שש שבע פגישות על ספת הפסיכולוג, בדרך כלל בנתיב שנע בין הבלדה העגמומית למיד טמפו וגם עם שינויי הילוך למקצבי רוקנ'רול, צבוע באקוסטיות מחניפה. מיתרים קלאסיים על הפתיחה, מקצבי רוק-קאונטרי, עיבודים מאוזנים וטובים, בדרך כלל  בטון ואווירה עצובים, בניסיון הזה להאיר את מחדש טראומת הילדות ועד לרומנטיקה עכשווית, שיש בה לעיתים נחמה ואולי פיתרון מסוים לבדידות.

השירים תלויים בעצמם. ישנם קסומים יותר, ישנם פחות, ("ניסיתי ונכשלתי" בסגנון קאונטרי)  התאהבתי ב"שיר לילדים" (מס. 11) – "סבא הולך עם שלום נגד הזמן/ שעון גרמני שאף פעם לא עצר" ו"הוא כותב ברוחות של הסתיו שיר לילדים, שיר לנכדים/ ששוחים מול הזרם/נטרפים ואלמים/ שיר לילדים שיר המצוף/מאינסוף/אל החוף". שרון מתקרב אל יצירת אמנות של ממש, בשילוב הזה של זיכרונות וגעגועים אישיים, טונים שמשדרים משהו עמוק יותר מהשירים האחרים, והעיבוד הזה למיתרים שעוטף הכי נכון את החוויה. רגש שמגיע ממקומות שמתחת למיתרים.

לא בכל השירים מצליח מולדאבי  לספר את סיפוריו בטון אמיתי כזה של כאב. ניואנס יפה: 2 גרסאות- עיבודים לשיר "הנשמה שלי" ("את רואה את האמת כשאני משקר") – הראשון רוק ומהיר קצב. השנייה אקוסטית-איטית-אינטימית. אני אגב, לא פוסל שום גרסה למרות שבאקוסטית יש כשל זמרתי מביך שאולי יתפרש כהבעת תחושה אותנטית. הייתי קורה לזה אינטרפרטציה על מצבי רוח. בסך הכל, אלבום שאינו מגלה דברים חדשים-מסעירים על שרון מולדאבי, אבל ללא ספק מציג ניסיון אמיתי של מוסיקאי ומבצע לכתוב על סיטואציות בצורה אותנטית. (מילים ולחנים: שרון מולדאבי פרט ל"ניסית ונכשלתי" – דוד פרץ, עיבודים, הפקה, נגינה – דוד פרץ ונדב אזולאי)

 

Sharon Moldavi – Al Tifchad

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות