התקווה

עמיר בניון

מילים: נפתלי הרץ אימבר.
3/5

והנה החדשות מפי דניאל פאר: נתונים קשים על הילדים בישראל … שחרור אסירים עם דם על הידיים … ושוב נשדד והותקף קשיש באלימות"…

עמיר בניון לוקח את ההמנון הלאומי ומסלסל אותו בנוסח ההיפ הופי, הופך את ה"נפש הומיה בפאתי מזרח" להומיה מפאתי ליבו אבל גם ממכונות הדאנס וההיפ הופ.

ברור שקל להיות ציני ואירוני על רקע ההימנון, במיוחד שאתה שר "עוד לא אבדה תקוותנו… להיות עם חופשי בארצנו ארץ ציון וירושלים". לא שאני בעד שמירה על קדושת ההימנון, אבל יש לי תחושה של מניפולציה. תחבולה שכזו, מה שנשמע לי אפילו קצת ממוסחר, ומעמיר בניון אני מצפה לניקיון. נשמע אופנתי עדכני, אבל לא נקי ממניעים מסחריים. חבל.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

  1. אפשר להגיד שזה ממסוחר בטח בסטנדרטים של עמיר בניון אבל עדיין נהניתי לשמוע את השיר.,לפחות הוא מנסה להעביר כאן מסר ולהביע דעה אישית ככה שאני מבין למה הוא השתמש בזה. בכל מקרה באופן כללי אני מקווה שהוא יידע יותר לייחצן את עצמו ואת השירים אפילו במחיר של קצת "מסחריות " ולהיות פתוח הרבה יותר לתקשורת כי מגיעה לו במה הרבה יותר רחבה.

  2. לחן,
    "ממוסחר", אינו משהו שקשור דווקא בתמורה כספית, אלא משהו בעל צביון מניפולטיבי, המנצל משהו למטרות של רייטינג מהיר. במקרה הזה – ההמנון הלאומי. ואגב, בכל מה שכתבתי עד היום על עמיר בניון לא הייתה מעולם הערה מהסוג הזה. נהפוכה: רק עונג וריגושים.

  3. איך אפשר לכתוב על הסינגל שהוא מסחרי כשהוא מחולק בחינם בכל מקום, כולל באתר הרשמי של עמיר בניון הוא מורד בחינם?

  4. עמיר מביע בשיר דבר שרוב הציבור מרגיש אינך יכול להגיד שלא… בנוסף להכול מדובר בזמר הגדול בארץ היום !!!! ואמן המרגש בארץ אין בכלל ספק!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות