אלכס

אלכס

הליקון
4/5

 

פרפרים שמתים ליד האור הולכים יחד עם הדאגה שהוא ינטוש אותה. קולה המאנפף משהו של אלכס מגיע כשהוא עטוף בסאונד אווירה שרקחו לה אביב גפן ועופר מאיר. "אם תפסיק לאהוב אותי" לא משתבץ בשום ז'אנר. הזכיר לי את סוג הלחנים וההפקות הדרמטיות מסרטי 007 ג'יימס בונד הישנים וגם את המוסיקה של "מטרופולין".

למעשה, אם השיר היה נשמע במסגרת "מטרופולין", לא היינו מרגישים בהבדלים. עופר מאירי ממשיך בקו הזה גם עם השירים של גפן. לא תמיד זמרת חייבת להתבסס על "הפקת סאונד" קונספטואלית. אבל השיר הזה בהחלט עומד בפני עצמו, גם מבחינת העוצמות שאלכס מוציאה מעצמה, שכמעט לא יגיעו בהמשך.

גפן סיפק לה שיר שמשווה אותנו לעלים נודדים בשלכת  שבסוף נקברים בחול. זה מגיע בפופ דאנס מלודי סולידי ומסוגנן איזי ליסנינג. אלכס מרחפת מעל לטקסט או זורמת עם הקצב, ורק צבע קולה משדר איזושהי תוגה יפה, למעשה תרגום תוגתו של גפן, שאוהב להתפלסף על אפסותו של האדם.

הרכות האקוסטית הנוגה הזו מגיעה גם ב"לקום ליפול" – וגפן, כתב לחן מינורי היפה לטקסט שמתריע מפני אוהב שהוא אויב שעלול לפצוע/לגנוב לה את הלב. עיבוד אקוסטי/מיתרים יפהפה.

עטיפת הסאונד הרכה קיימת גם ב"ואת שרה" שמגיע אחרי שלושה שירים של גפן. אלכס מחפשת תשובות, ושוב זוהי האווירה ההזויה המחניפה שמשדרגת לה.  

את "אם"  ("אם אבחר להיות דומה לכל מה שהכרת עד היום – תשתנה איתי… אין בי כוח לגלות בך צדדים) של דנה עדיני ועופר מאירי, שרה אלכס באותו טון געגועים עצוב. כנ"ל שיר שקט ויפהפה של גפן – "עיניים מבריקות" בדואט עם גפן – שיר רגשני נוגע ומגיע על בדידות.

צבעה הקולי של אלכס לא שגרתי. המעניין הוא שבאיפוק הנוגה הזה היא מצליחה להעביר תחושות, אבל ללא "פיקים", כמעט בגוון אחיד, בלי לטפס לאיזושהי פסגה דרמטית, בטון אצילי. אלכס לוקחת את השירים לחלקה הלירית השקטה שלה,  מסתובבת סביב איזשהו ציר של תחושות תסכול וצער. ההפקה מאוד תומכת בקו אווירה אפרורי הרמוני מאופק להקשבה מלו-מלנכולית, ובהקשבה שנייה ושלישית מגלים אצלה רגישות מהסוג הנדיר. נ.ב: לא הזכרתי שהיא בת 17 באלבום הזה. משנה למישהו? אז בבקשה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות