הופעה

בלקן ביט בוקס

האנגר 11 ת"א
4/5

האנגר מפוצץ מקצה לקצה. קהל שמגיע בעיקר לבלות בתנועה. מסר? מסר שמסר. קצב, קצב, קצב. שחק אותה בגרוב אתני. בלקני צועני. משהו מזיז. רק מזיז. ברי סחרוף שעלה לשלושה שירים ניגן ושר אריס סאן, טריפונס ("דם דם, דם דם") וכמה הוא נהנה להיות בתוך הביט  של הבלקן ביט בוקס. ומי היה מאמין ששני סקסופונים שמתחברים עם קצב מייצרים את כל העניין. כלומר – גרוב ללא מעצורים.

מתכון. אתם רושמים? לוקחים כליזמר חסידי, מוסיפים צוענית ברוחב לב, קורטוב של גיטרה חשמלית, רוק, קצת אפרו קריבי, ראגה, תומר יוסף אחד חצי גוף עירום אחד (שירה, הקשה) מערבבים ומקפיצים על גרוב חם – מקבלים  פיוז'ן שימיס את השלג  גם באלסקה.

"לקרוא לבלקן ביט בוקס מוסיקת עולם יהיה חוסר צדק. זו מוסיקה מעולם אחר…יש הרבה הרכבים שמנסים לעשות את השילוב המוסיקלי הזה, אבל אף אחד לא עושה זאת מוצלח כמוהם" כתב עליהם ג'ף טמארקין  מה –  All music guide

"הבלקן ביט בוקס לוקחים אותנו אחורה בדמיון לימים יפים יותר, כשמוסיקה חיברה אנשים יחדיו לכפר גלובלי שמח אחד", כתבה הלנה אומנו  The village voice

ובאמת בלקן ביט בוקס מתחשבת בכולם, בלי הבדל דת, גזע, לאום. בערב הזה מגיע אחרי האלבום השני שלהם  Nu Med  (New Mediterranean) תמיר מוסקט (תופים, תכנות) ואורי קפלן (סקסופון)  זיהו את מוטיבציה האוניברסאלית לקבל הכול קליט לרגליים המרקדות ללא ליאות ועם ניחוחות אתניים קלילים שבקלים. הם מחברים בלי בעיה  דבקה חסידית  go צועני בלקני אלקטרוני ושי להם גם הטאץ' הבולגרי. זה נשמע כל כך קליט שאתה מתחיל לחשוד במניפולציות.

אבל למה שנחשוד. החבר'ה האלה פשוט משתמשים בחומרים מוכרים בצורה מסחרית חכמה, ואם חשתם כאן שמץ בקורת, אז יש בזה משהו. מצד שני זה כל כך חם ומקצועי, שקשה לא להגיד על זה: וואלה..

מה שעדיין חסר לי ב"בלקן ביט בוקס" יותר הומור, יותר סיפור ויותר פיוט. הבלקן ביט בוקס הם מכונת דאנס שמקדשת קודם כול את הקצב והופכת את המופע לאירוע קלאב דאנס מוסיקלי יותר מאשר לאירוע מוסיקלי בעל ערכים אומנותיים ייחודיים, ואם התכוונו לחאפלה קוסמופוליטית מלהיבה בלי יומרות – אז הם עושים את זה עד הסוף.

אורי קפלן – סקסופון טנור, אייל תלמודי – סקסופון, תמיר מוסקט – תופים ותכנותים, תומר יוסף – שירה ופרקשן, אורי כינרות – גיטרה, סקסופון, בנו הנדלר –בס וי.ג'יי בילי לוי.

ב

ההופעה בוידאו

Balkan Beat Box – Live At The Hangar Tel-aviv Israel

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות