מעקפים, Detours

שריל קרו

4/5

אלבום אולפן שישי של שריל קרו מגיע אחרי Wildflower של 2005. האזנה ראשונה מביאה למסקנה: מהקליטים והיותר מיוחדים שלה – בגיוון הנושאים, במרחב המוסיקלי. דיסק בעל היבטים חברתיים. גם אישיים אוטוביוגרפים. מחוברת לרוק אמריקני שורשי כמו ב-Gasoline הפוליטי העוסק בפוליטיקה של הנפט.

Out Of Our Heads נשמע כמו הימנון שיואמץ ע"י אחד מהרצים לנשיאות ארה"ב. גם בשיר כ-Detours אנחנו עולים על מסלול הקאונטרי של הזמרת שהאג'נדה המחאתית שלה עוסקת במודעות לפגעי/ נזקי הסביבה. ובשיר "שלום עלינו" היא משלבת יפה שירה ערבית (מושרת ע"י אחמד אל הירמי) בשיר היוצא מהמשמעויות של ההקצנה הדתית.
הדיסק נפתח בשיר פולק בליווי גיטרה אקוסטית – God Bless This Mess, "אלהים ברך את הבלגן הזה". Make It Go Away (Radiation Song מתייחס לנצחונה במאבק עם סרטן השד שנתגלה אצלה. ויש לה שיר ערש מעודן ומלנכולי לבנה שאימצה לא מכבר – Lullby For Wyatt.

מעניין הגיוון בדיסק בין שירים של הרבה אור ושמחת חיים כמו Love Is Free שוא חזרה למעין מבט אוטופי סטייל ג'ון לנון. וגם שירים נוגים כמו "שיר הערש לוויאט'. שיר כ– Now That You're Gone הבלוזי עוסק בתוצאות שלאחר סיומה של פרשת יחסים – בלדת פופ רוק מידטמפו שמגיע ממקומות אמיתיים אצל שריל. ואילו Love Is All There Is הזכיר לי את הקו המלודי של ג'ורג' האריסון, אחד האמנים האהובים על שריל. ואמנם הסגנון ההאריסוני נותן עוד פן לדיסק המאוד מגוון של קרו גם טקסטואלית – בין האישי לפוליטי, גם מוסיקלית.

Sheryl Crow – Detours

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות