הוזה אותך מולי

אייל גולן

ליאם הפקות
3/5

זה מתחיל בשגיאת עברית נפוצה: "היינו זוג כל כך מושלם, את ואני/ והיום כבר לא רואים אחד את השני". כל מי שלמד את "ודייק" לקראת בחינות הבגרות מכיר את השגיאה. לא עברית תקנית היא הבעיה של אייל גולן. הקשבתי לאלבום, מנה מבורכת של 13 שירים חדשים, אבל אין הרבה חדש תחת השמש הים-תיכונית שלו. הכל בסדר, והרוב כל כך צפוי שזה משעמם.

 

השנים עוברות, העולם משתנה, זמרים ויוצרים קמים, ואייל גולן במקום עומד. אותם טקסטים שהם קלישאות על קלישאות, שבלונות על שבלונות, מילים חלולות מתוכן, מילות כאילו-של-רגש לזמר שיפעיל רגש גם על ספר טלפונים.

 למה? אין יוצרים מעולים בארצנו הקטנטונת? לא יוסי בן דוד ולא יוסי גיספן ולא רמי לב הם הכותבים שישדרגו את אייל גולן. לא חבל על קול כל כך יפה? טקסטים שמעלים גירה בנושא האהבה. מדובר בחרזנות לפי משקל. הנפשות הפועלות בשירים: הוא והיא. המצבים: היא היפה נוטשת ואינה בעניין. הוא המסכן והעלוב שרגשותיו גואים לשוא. ומזה מרכיבים חרוזים באיזשהו פאזל קליל.

האלבום, כמה צפוי,  בנוי בשקיפות על נוסחת הפעם-עצוב (יענו) ופעם שמח – כי ככה זה בחיים פעם עצוב, פעם שמח.  שחס וחלילה לא יהיו לעצבות שני שירים ברצף.

אז על מה שר גולן?  שתיתן לו עוד הזדמנות, לאיש עם לב פצוע (עצוב), מצד שנייה  – היא חגיגה לעיניים האור שמעליו (שמח), למה אין לו מזל לראות אותה יפה בערב (עצוב), רוצה לומר שהוא אוהב אותה – אבל זה חזק ממנו (שמח)  מרגיש מאוהב ומקדש אותה בטבעת ומאחל לה שנים מאושרות והגשמת כל החלומות (עצוב) שנמשיך?

שמחתי לשמוע משהו יותר מעודן בעיבוד של פעם – "את היפה בנשים" שכתב לו שי רביזדה, שיר אהבה פשוט, אבל לא נכתב ועובד בבית החרושת למוסיקה ים-תיכונית. כנ"ל "עולם מושלם" (שיר נוגה על זכרונות ילדות) של ערן זילברברג – לא שיר גדול, אבל לפחות פשטות יפה.

ב"פיצריקה" לפי לחן יווני מגיעה החאפלה הגדולה, ואני כבר רואה את היכל התרבות על הרגליים, ובאותו קצב (ים תיכוני) מעונתז – "בתוך הקסם". (היא בחייו תמיד הראשונה, ורק,אלא מה, וכאן אפילו אלהים מעורב)

אייל גולן מבוקש, מגיע להיכל התרבות, ובקרוב כנראה – לקיסריה. כמה חבל שההצלחה הזו אינה מכוסה גם בשדרוג מהבחינה האומנותית. מגיע לו יותר.

אייל גולן וידאו – מההופעה בהיכל התרבות

 

 

Eyal Golan Hallucinating You

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

  1. רידוד רמה, לצערי, הוא חלק ממיסחור שפושט ברוב הזמר הנקרא "ים תיכוני". החשש הוא כנראה ששירים איכותיים יפגעו במכירות. לשמחתנו יש גם עמיר בניון וארז לב-ארי וקובי אפללו שמראים שאיכות אפילו מקדמת מהבחינה המסחרית. אלבומיהם נמכרם יפה, והם פותחים קופות ואינם מסתפקים בחלטורות. מה שמראה שהקהל אינו כל כך מטומטם בסופו של דבר.

  2. מידע אישי, אייל גולן טען כי בתקליט הנוכחי הוא מתכוון לעלות ברמה של הטקסטים. טקסטים גבוהים – יותר ופחות – שהוגשו לו, למרות זאת, נפסלו ולא יראו אור דרכו. קשה, קשה ליוצרים איכותיים להיכנס לתקליטים היום.

  3. אני חושב שאתה טועה בגדול,אומנם על טעם וריח אין מה להתווכח,וכתבת את דעתך האישית,אבל גם עם הצלחה אי אפשר להתווכח.אייל גולן הוא הזמר הישראלי הכי מצליח ב-11 שנים האחרונות ואולי בכל הזמנים.11 אלבומיו נמכרו ביותר ממיליון עותקים עד היום.השירים שלו מלאים ברגש,אהבה וכנות ואייל תמיד שומר על רמה גבוהה של טקסט ,לחן ועיבוד.רוב חובבי המוזיקה אוהבים טקסטים בגובה העיניים ולא התיפיפויות ריקות מתוכן ומרגש של יוצרים אחרים.הקונספט של אייל מצליח בגדול,תוך יומיים נמכרו מהאלבום מעל 20,000 עותקים בדרך לפלטינה,האלבום הקודם"בשבילך נוצרתי"מכר באזור ה70,000 עותקים חוקיים,לדעתי האלבום הנוכחי יגיע לפלטינה כפולה.אלבום מומלץ ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות