ומי לא בא?

הדרכים הידועות: מחווה לחתונה לבנה

0/5

פתאום מתגעגעים ל"חתונה לבנה" של שלום. מה שהזמן עשה לדיסק ההוא. 12 זמרים חברו לאלבום קאברים אחד. משה לוי, שמלווה את שלום לאורך הקריירה,  לקח הפרויקט. נדמה לי שזה היה חשוב לו יותר כדי להצדיע ליוצר, מאשר לחפש פרשנויות חדשות ומרתקות ל"חתונה לבנה". ו"הדרכים הידועות", אלבום הגרסאות – הוא אמנם אלבום הצדעה יותר מאשר יצירת מופת על בסיס שלום חנוך.

 ירדנו למועדון של קפה זאפה בבית ציוני אמריקה לארוע ההשקה. מתחככים, לוגמים, מצלמים, מקרינים, מתראיינים. צוותי טלוויזיה ממתינים בתור. דניאל סלומון ששר באלבום "הו את" היה מחלק הראיונות הראשי. סלומון העניק תובנה: "שלום סימל בדיסק הזה ישראליות טובה, מחוספסות מצד אחד, רגישות מצד שני".

מוש בן ארי התגלה לי כאיש הנחמד ביותר בפופ המקומי, נכון לעכשיו. פתאום ראינו  ארבעה חברה שהיו בני ארבע או חמש כש"חתונה לבנה" יצא. קוראים להם דבק. הם שרו "דיברנו על הצלחה". קוטנר נראה על המסך, בסרט הפרומו. האמת רוב הקאבריסטים דיברו מסרט הפרומו, כלומר דפקו נפקדות.

אביתר בנאי דיבר על משפט אחד בדיסק – "שער הברזל נסגר". ומוש בן ארי אמר כי בשבילו שלום של "חתונה לבנה" היה כמו נהר הירדן. או כמו הנשיקה הראשונה. משה לוי שיזם והפיק אמר שכל דיסק הקאברים היה מעין הימור. יריה באפלה. באשר להימור כלכלי רק הד-ארצי תוכל למסור פרטים בעוד כמה חודשים. באשר להימור מוסיקאלי, התוצאות כבר לפניכם. וכבר, אמרתי אחר ששמעתי – יש שירים שמוטב אם היו נשארים נחלת המקור, שירים שכל ניסיון לפרשנם אחרת יותר גורע מאשר מוסיף. ובדיסק הזה באמת קיבלנו את הדרכים הידועות והמוכרות.

ואגב, מי לא הגיע? האיש שעשו לו כבוד – לא הגיע בכבודו ובעצמו. ואפילו בסרט הפרומו לא נראה אפילו לשנייה. כאילו אמר: "זה לא אני "זה הם" "ידי לא הייתה בזה. ואין לי מה להגיד". דיסטנס של סטאר? – אין לי תשובה. אולי רק משום שנתנו לך כבוד, צריך היה להשמיע קול. להגיד תודה. הסופרסטארים האמריקנים יודעים לעשות את זה. לתת כבוד.

שרו והשיקו: דניאל סולומון ולהקת דבק. הסביר והשיק: משה לוי (בתמונה במרכז)

לוידאו

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות