אוסף

/5

כותרת משנה של הדיסק הכפול "הקצפת של מטבח הלאונג'". לא יודע למה התכוונו, אבל אם לפשט את מה ששמעו אוזני – אז אלה 22 קטעי פיוז'ן של ערב פוגש מערב שג'יי מרטינז ליכד לאוסף עבור חברת Park lane. ההפתעה היא שזה אחד מאוספי הלאונג' אמביינט הפחות קונבנציונאליים שיצאו במסגרת הסדרה הארכה של "קפה" כזה או אחר.
Cafe Arabica הוא מאוספי האמביינט הטובים ששמעתי. הוא מתבסס על מוסיקה מקורית ולא על מיחזור. הקטעים נכתבו ע"י מוסיקאים שונים שמתמחים בפיוז'נים של מוסיקת מזרח המתכתבת עם המערב בשילוב של כלים אותנטיים ואלקטרוניקה. הצלילים והאווירה אינם סתמיים, אלא כל קטע והנושא שלו, כאשר כמות המוסיקה לרצפת הריקודים מוגבלת, וגם אם קיימת – היא ייחודית.
המכלול הוא כמו מסע אל מחוזות הפיוז'ן של המוסיקה האוריינטאלית באולפני היוצרים העכשוויים. "מלכת סהרה" שפותח את הדיסק השני מכיל סימפול מדונסס של "אם ננעלו" של עפרה חזה, וזה נשמע אפרו אמביינט מאוד אקזוטי. באווירה דומה ומאוד מיוחד: Desert Prince של Kamo Crew, גם Midnight Chill Bizarre של Ochre Rhythms מצוין וגם כאן, לא להאמין, מגיע סימפול של "אם ננעלו" – אבל לא של עפרה חזה. Eastern Guru ב- Marrakesh Dawn- מהפיוז'נים המרגשים ששמעתי. כדאי לשים לב לחיבור של הקטע הזה לזה שבא אחריו – "האבלי באבלי סאונד סיסטם" שעושים "ערביקה" בדאנס. וגם זו מומחיות – ליצור רצף דינאמי. אלה דוגמיות לאוסף מדהים, של צליל אקוסטי ואלקטרוני, של ארציות ורוחניות, שממלא את המושג "מוסיקת עולם" בתכנים של ממש.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות