אתה יכול

קרן אור

מילים: יוסי גיספן לחן: יווני עממי הפקה: קרן מדינה
2/5

מה זה "לחן עממי יווני"? מה אין מאחורי המוסיקה הזו מלחין? אין למי לתת קרדיט? אבל ככה זה אצלנו: אנחנו אוהבים את "הלחנים העממיים" האנונימיים עד שיבוא המלחין הלא אנונימי ויאמר – זה שלי. מדהים.

מילים לא בעיה לחבר לכל לחן רומנטי משתפך. הוא יכול "למלא את החלל ואת הבדידות באהבה" למלא גם את החלל וגם את הבדידות באהבה? איך בדיוק ממלאים בדידות באהבה? איזו מן מטפורה זו? ובהמשך, הוא יכול למלא באור עינו את החושך שלה, אבל במבט אחד לגזול לה את כל האושר. הכל הוא יכול לעולל לה, המסכנה. המנגינה עגולה וסימטרית, לוקחת את השיר לשיאי הרגש, והעיבוד בהתאם – שמאלץ במינונים המוכרים. קרן אור שרה את זה הכי מלודרמטי על גבול ההיסטרי. ולעיתים, במקום לשיר היא צורחת רגש. נו, מה לעשות כשהתזמור מנסה לטפס עליה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. ריקנות ובדידות אלו 2 דברים שונים. בשלב שאני נמצאת, יש לי אהבה אבל אני ריקה. הריקנות הזאת נובעת מחוסר ריצוי עצמי. אך כשהוא נמצא לידי וממלא אותי באהבה הריקנות בהקפאה. ומי שזוכה לאהבת אמת הוא לא טובע בבדידות (אלה אם הוא בוחר כך) . אני לא בטוחה שזה סוג של מטאפורה אלה יותר וידוי והבנה ריגשית. ולגבי עממיות לאחר שפישפשנו לא מצאנו את שם המלחין. אולי לא פישפשנו מספיק אך בהחלט לא לוקחים קרדיט בנושא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות