משהו חדש מתחיל ההופעה

דני רובס

צוותא ת"א
4/5

אורי זך: הפקה מוסיקלית, תיכנותים, פסנתר, קלידים, תוצר צידקיהו – תופים, יוראי אורון – בס, עמית יורגנסון – גיטרה, אריאל טוכמן – גיטרה, אילאיל תמיר – שירה וכלי הקשה.

שירים: את לא כאן איתי, פנים ושמות, משהו חדש מתחיל, ציפורים כהות, אני מדבר, לומד להיפרד, מחר הוא יחזור, נוסעת בעקבות האהבה, בריחה, אני בא הביתה מהלילה, כמה, גילי, זה לא אני, קטע מסוכן, מכתב קטן, בדרך אל האושר, איך הוא שר. הדרנים: רכבות, לא נרדמת תל-אביב, משהו חדש מתחיל.

דני רובס לא מתחיל מחדש. זה הוא. אין כאן מהפך. הוא בא מהישן. אבל לא מהכפור. נושבת אצלו רוח חמה חדשה. ההרכב המתוגבר. ההפקה המרעננת של אורי זך. הסיפורים וההומור (מה שנקרא "קטעי קישור") שתפורים יפה ויעיל. השירים החדשים שמשתלבים עם הותיקים. ואין מה לעשות: רובס מגיע ממרומי ניסיונו כפרפורמר.
רובס 2008 מתחיל מחדש מנקודה עכשווית. לא. הוא לא בא לספר סיפורים טראומטיים, להיות לפתע משהו אחר, ראפר, בלוזיסט, רוקר. איך שהוא שר "מכתב קטן" בדואט עם אילאיל תמיר זה דני רובס רומנטי למהדרין, כמו פעם כמו תמיד.
ראיתי בקהל חבר'ה שהיו יכולים להיות בניו שרים את השירים, גם הישנים עם להט בעיניים. מה שאומר: יש מקום לקאמבאק. ורובס נדמה לי חוזר בזמן בעיתוי הנכון: יכול להיות שהספיק את הרכבת האחרונה, שכבר יצאה לדרך.
כבר כתבתי בהקשרו – שהנוסטלגיה מרימה ראש, ואפילו משיקה כנפיים. מתגלגלת ברחובות. יש קהל שזוכר לו חסד. יש קהל שהמתין. "משהו חדש מתחיל" הוא סוג של קיטש שמתחבר לרובס של לא-מהפך, אבל כן משב חדש. והסיפורים מאחורי השירים שכבר שמעתי אותם לא פעם ולא פעמיים ולא שלוש (הכישלונות של התקליטים שקשורים באירועים גדולים שהתרחשו, הייחוס של "איך הוא שר" לזוהר ארגוב) – מגיעים גם הם מרועננים-משופצים עם ההומור הזה, שנוגע פה ושם בסטנד אפ, אפילו נוסנס. וזה טוב שדני מתבל בהומור, כאילו – אומר – בואו ניקח דברים באיזי, בפרופורציות נכונות. ומצד שני – החום והאנושיות שיוצאים מהבנאדם. יש לו בכמויות.
יש לו ברשימה שירים דרמטיים (סולו האקפלה הדרמטי של "מחר הוא יחזור"), אבל הם מצטרפים לאווירה החמה והטובה של הערב כולו, שקולח ארוז בהפקה מוסיקלית שאינה מותירה עוד ספק. האיש חזר לבמה.

דני רובס – וידאו מההופעה

Dani Robas Live 2008

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות