בחנות הספרים

שולי רנד

השקת אלבומו "נקודה טובה"
0/5

ירדתי לפנות ערב לחנות סטימצקי בגן העיר בתל-אביב. בהזמנה להשקת אלבומו החדש "נקודה טובה" הבטיחו הופעה של שולי רנד. הופעה בחנות ספרים? למה לא בחנות שמוכרת תקליטים? אז אולי משהו בהקשר למילים. ואם מילים, אז חשבתי על משהו אינטימי עם כוכב הפופ הדתי החדש, כוס תה עם כמה עוגיות והדגמה של שלושה שירים לעיתונאים, ונדבר על טקסטים בהשראת שמו יתברך ואיך הבנאדם שחוזר בתשובה בחר בתעשיית הפופ החילונית לעשות נפשות לשיריו. ככה איזו חצי שעה של ערב אביבי.
כבר מרחוק הבנתי שכוס תה וכמה שאלות אינטימיות לא יצא מזה. לחנות הספרים הגיע כל העולם, אמא שלו ואבא שלו, צוותי טלוויזיה מהעולם הדתי והחילוני, קהל שהתמקם מבעוד מועד, רעש, המולה, ושולחן עמוס בדיסקים של הרנד. במבצע.

מה קורה כאן? זה כאילו סטינג הגיע לסטימצקי. מוכרים את שולי רנד במבצע? מוכרים את החנות של סטימצקי לעולם?
ואז נזכרתי באיזו כותרת ב"ויי נט" שדיברה על הטרנד הזה של מוסיקה יהודית שמתחברת לתודעה החילונית. תוסיפו  יונתן רזאל ואת הרוח הדתית החדשה שמנשבת אצל משפחת הבנאים ויש טרנד חדש של פופ דת או "סצינה".שולי באותו ראיון ב"וויי נט" דיבר גם על משיח שמסתובב בקרבנו. על כך נדמה לי יש לשלום חנוך תשובה. אבל נעזוב את חנוך. אני לא בעד יחסי ציבור למשיח כמו שאני לא מת על תעשיית טרנדים שמחפשת את אלהים אצל הזמרים.
אני אוהב מוסיקה יהודית, כליזמר, חזנות טובה מרגשת אותי (באמת!) אבל אני לא אוהב טרנדים שמגיעים בגלים גבוהים, ובמיוחד שזה קשור עם אלהים.
מה לעשות שנשארתי חילוני גמור, אבל אני מכבד את הדת כל זמן שהיא אינה מתלהמת, כל זמן שהיא שומרת על צניעות ראויה, ואינה רוכבת על טרנדים. אז שולי רנד הוציא דיסק. חילוני שחזר בתשובה, שחקן שעשה הסבה לזמר. יש כאן סיפור, אבל לא להוציא מפרופורציות, לא להפוך אותו למגהסטאר. קצת צניעות, חבר'ה.
ואגב, נדמה לי שבחנות בסטימצקי בהופעה המתוקשרת של שולי רנד לא הקפידו מספיק על הפרדה בין נשים וגברים. לא שזה מטריד חילוני גמור כמוני, אבל אם כבר אז עד הסוף. אבל כשעושים פרומו, למי איכפת. יאללה, העיקר למכור.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

 1. בתגובה ל"מופתעת"

  1. לעולם אין דבר כזה "דיעה אוביקטיבית"
  2. ההופעה בחנות הספרים לא הייתה הופעה רשמית. אי לכך מפנה אתך לביקורת על הופעת הבכורה בצוותא.

  https://yosmusic.com/yos4329

 2. אני מופתעת מר חרסונסקי, ולא במובן החיובי. בדרך כלל קוראת את הביקורות שלך ומזדהה עם רובן (מארינה מקסימיליאן בלומין היא דוגמא אחת מיני רבות).
  אבל הפעם, לא הבנתי מה ניסית לומר. האם הקשבת בכלל לדיסק??? האם התייחסת לטקסטים, ללחנים….. למשהו….??? ניסית לשים דעות קדומות בצד, אבל יצא לך בדיוק ההפך. גם כשאומן שמזוהה עם הדת למשל, מוציא דיסק, צריך להקשיב לו לגופו ולא לקטלג אותו אוטומטית כדיסק פיוטים נוסח הסגנון שתפס תאוצה בשנה-שנתיים האחרונות ובטח ובטח שלא להכריז עליו כעל טראנד מבלי שבדקת באמת לעומק אם יש פה אמירה נשמתית אמיתית שנמצאת כאן על מנת להישאר, או שהיא טראנדית ברת חלוף. לא יודעת, לא מתאים לך!
  אתמול הלכתי לראות את שולי רנד ב"צוותא" אחרי שהקשבתי לדיסק במשך מספר חודשים והתאהבתי בו לגמריי (בדיסק בדיסק). המופע היה מתוק, חם, מרגש, מצחיק, מענג ומה לא.
  אני "נלכדתי" בשוליות הרנדית (כמו תל אביבים רבים חילוניים כמוני), ואין לך מושג איזה כיף זה.
  והדיסק הוא דיסק מופת, וזו ממש לא סתם אמירה.
  חבל, חבל שפספסת פה את העיקר ונתת לדעות הקדומות שלך לנצח את האובייקטיביות שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות