מחווה לשישים שנות יצירה מקורית

עבודה עברית

דיסק 2
4/5

דיסק 2 – הבחירות שלי

מטרופולין "כל האמת" (איגואינטריגו) מילים: דתי דותן. לחן: אלי אברמוב. ביצוע מקורי: הקליק. עדכון סהרורי ללהקה שעשתה שינוי של ממש בפופ הישראלי. קשה מאןד לעשות משיר כזה שתמיד נשמע עדכני, משהו עדכני יותר. והנה, מטרופולין של עופר מאירי, עשתה את זה ובלי לפגוע ברוח השמונים של הקליק.
נינט טייב "לא יכולתי לעשות כלום" מילים: יונה וולך. לחן: אילן וירצברג. ביצוע מקורי: אילן וירצברג – "בציר טוב". נינט מצליחה לשיר את תחושת חוסר האונים וההחמצה בשיר של וולך בלחן החדפעמי הזה של וירצברג מתוך האלבום האלמותי של וירצברג את גלבץ, בחלקה נכונה של אנרגיות, מתחילה אקפלה ומטפסת במעבר טוב לצעקה דרמטית. גם עיבוד האווירה האלקטרוני היפהפה של עופר מאירי תורם לחידוש מסעיר של השיר הזה.
פיטר רוט"מישהו שומע אותי" מילים: חמי רודנר לחן: אסף שריג. ביצוע מקורי: "איפה הילד". הפרשנות המעודנת, היותר הרמונית לעומת המקור, לשיר הזה הזכירה לי להקות כמו "ששת" עם שם טוב לוי. משהו נקי, קלאסי.
שרון קרלן אחכה לך מילים: דוד ברק. לחן: נתן כהן. ביצוע מקורי: הנשמות הטהורות. טון הגעגועים של שרון קרלן חף מדרמה , מאופק, נוגה מאוד, אישי. והעיבוד ההזוי של ניר אוורבוך מעניק לו רבדים מוסיקליים יפים בקדרותם.
אורן לוטנברג "בלדה לנאיבית" מילים: יהונתן גפן. לחן: יצחק קלפטר. ביצוע מקורי: יעל לוי. למרות שלוטנברג שר כאן שיר שיועד לזמר, הוא מטעין את השיר במטענים רוקיסטיים חדשים שממש מסתדרים לי עם השיר. גם הביצוע המחוספס – מעניק משמעות אחרת לשיר. זה חידוש!

תמונות מלמעלה למטה: נינט, עופר מאירי ממטרופולין, פיטר רוט, שרון קרלן

עבודה עברית – דיסק 1

Avoda Ivrit

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. השיר ששרון בחרה מאוד יפה היא מבצעת אותו בצורה כל כך שונה ומאוד מיוחדת בקולה המדהים היא נותנת פרשנות אחרת לשיר זה הביצוע הכי אהוב עליי בפרוייקט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות