מדרגות צרות Narrow Stairs

דאת' קאב פור קותי Death Cab For Cutie

אטלנטיק, התו השמיני
4/5

"אני אשלוט על ליבך" I Will Possess Your Heart שיצא כסינגל הוא קטע של 8 דקות, מתחיל פסנתר רילקס, בקטע אינסטרומנטאלי ארוך שנמשך לא פחות מארבע וחצי דקות עד ששומעים את הזמר בן גיבארד שר: "כמה הייתי רוצה שתראי את הפוטנציאל של את ואני ביחד, זה כמו ספר כרוך באלגנטיות, אבל בשפה שאת יכולה לקרוא, רק שאת צריכה לבלות איתי זמן מסוים, כדי למצוא אהבה, כדי שאני אשלוט על ליבך" ("אני אשלוט על ליבך") 8 דקות שיר על זה. אבל זה נשמע כל-כך מיוחד שכדאי להמתין את כל הארבע דקות.
Death Cab for Cutie למרות רכותו הנעימה של השיר – היא עדיין חבורת רוק אלטרנטיבי מסקרנת, בונה את השירים לא צפוי. אלא שזה דווקא אלבום לא הרפתקני. הנה עוד שיר בטון הרך הזה, וגם הוא סיפור שברון לב בענייני בינו-בינה, Your New Twin Sized Bed תחושתי גם סולידי מאוד ומלודי להפליא. והנה שינוי: תזמור סטייל פט שופ בוייז ב- You Can Do Better than Me וגם ב-Pity and Fear. תרצו, זה אלבום שונה במשהו מקודמו Plans,  למרות שעבודת הגיטרות והקלידים היא של אותה להקה. תערובת של מנגינות תחושתיות וטקסטים ייחודיים. שירים כ-Talking Bird ו- The Ice Is Getting Thinner מצביעים על מגמת המלודיות המיוחדת של ההרכב הזה וגם על הגיוון – מהסוג שמאפיין להקות כמו "רדיוהד" ו-REM. יש כאן משהו מאוד ראשוני, טהור, אמיתי. להקה נפלאה.

משהו על הלהקה: דאת' קאב פור קוטי היא אחת ההצלחות המסעירות של השנים האחרונות בתחום המוגדר "אינדי רוק". מוצאה מהעיר Bellingham שבוושינגטון. היא שימשה כפרוייקט צדדי של הזמר בן גיבארד, אז סטודנט לסאונד באוניברסיטה של מערב וושינגטון, שחילק את זמנו בין לימודים ומוסיקה. גיבארד לקח "חופשה" מהלקתו Pinwheel כדי להקליט אלבום סולו בקיץ 1997. נולדה אז קלטת של 8 שירים You Can Play These Songs With Chords. ההצלחה המקומית של השירים דרבנה את גיבארד לארגן רביעייה. ואלה – גיטרה, ניק הרמר בבס ונתן גוד בתופים. כשהגיע להרכב הרצוי , נמצא גם השם הזה Death Cab for Cutie שהתבסס על שיר של להקת Bonzo Dog Doo Dah. ב-1998 יצא אלבומה הראשון – Something About Airplanes, שהכיל מספר שירים מהקלטת הנ"ל של גיבארד. ההרכב לא הפריע לגייבארד ואך לגיטריסט ואלה להמשיך בפרויקטים שלהם.

ב-2000 יצא We Have The Facts and We're Voting Yes – וגם ציין את נטישת המתופף נתן גוד. במקומו הגיע מייקל שור כדי להשתתף באלבום הקצר  Forbiden Love. האלבום הבא The Photo Album יצא בסוף 2001. הלהקה זוכה להרה, גם מתגבש סביבה מחנה אהודים אדוק. Transatlnticism שיצא שנה אחרי, והציג מתופף חדש – ג'ייסון מקגר, הוא ללא ספק צעד חשוב ומשמעותי בהשתדרגות היצירתית של החבורה. כתוצאה מהתעניינות הגוברת, הוצאו מחדש אלבומים ישנים של הלהקה. Plans שיצא ב-2005 עשה כניסה למקום הרביעי במצעדי המכירוות כבר בשבוע הראשון ליציאתו, ונותר ברשימת רבי המכר של ה"בילבורד" למעלה משנה, הלהקה זכתה לשער במגזין המודע "ספין" (spin) ואף הופיעה באפיזודה של Saturday Night Live והייתה מועמדת לגראמי.

 

 
וידאוI Will Possess Your Heart

Death Cab For Cutie – Narrow Stairs

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות