שקיעה בין ערביים

שי שרעבי

מילים ולחן: ירון כהן עיבוד והפקה מוסיקלית: תמיר צור
2/5

גם זה מגיע: שיר כלולות כגלוית קיטש. וככה שר שי שרעבי: "ביקשתי את ידך אל מול שקיעה של בין ערביים הלעולם תהיי לי אהובה?" ממש הזכיר חתן-כלה ערב כלולותיהם שמצטלמים מול השמש השוקעת. אני לא אומר: ליבי ליבי לשי שרעבי. ליבי לא לשי שרעבי, כי זמר טוב צריך לדעת לבחור חומרים. טקסט אהבות על רקע שקיעות לא גורם אפילו לאוושת רגש אצלי.

מצד שני, אין ספק שסוחט הדמעות הזה של ירון כהן הוא להיט. תשאלו: אז מה הבעיה? יש בעיה, כי מדובר בפס יצור של שבלונות מניפולטיביות. מילא לשיר "את המתנה הכי יפה לה התפללתי" (שזה משהו דתי?) אבל איך אפשר לשיר משפט כמו "ביקשתי את ידך מול שקיעה"?! גם קול הפעמונים של שי שרעבי לא יכול להציל טקסט כזה. ויש לו קול פעמונים שראוי לשירים שלא חייבים להיות שיא התחכום, אבל לפחות לא שירים של חוסר השראה המגיעים רק כדי להגיע לסלולאר.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. מערכת האתר הנכבדה אני מעדיף את שי שרעבי מאשר את בועז אנשים נכבדים…שאתם לא מבינים כלום במוסיקה
    ואם ידעתם בועז שרעבי אולי מזרחי במוצאו אבל לעולם לא שר שירים במזרחית או סגנון ים תיכוני לעומת שי..זמר צעיר ותוסס שמתמקד בסגנון הים תיכוני…ואיך אפשר לקפח את ירון כהן יוצר משכמו ומעלה שעשה הרבה טוב לז'אנר עם להיטים מצויינים כמו "צליל מיתר" "סיפור מכור" וכו…
    כמו שאמרתי בועז לעולם לא שר שירים מהסגנון הים תיכוני או המזרחי ובגלל זה הוא גם לא מוערך מספיק אצל הקהל המזרחי ואתם יכולים לעשות גם סקר בכדי לאמת את דבריי.
    "את לי לילה" "דרור יקרא" "שר הממונה" אלו אחדים משיריו שאולי מתקרבים לסגנונות וגם כשהם בוצעו…זוהר ארגוב ודקלון חידשו אותם ברמה יותר טובה מבועז. אני לא מפקפק ביכולות שלו.. רק אל תכניסו אותו להגדרה של זמר מזרחי או לקטגוריות דומות…כמו שעמיר בניון לא נכנס לקטגוריות האלה ולכן הוא ביסס לעצמו מעמד שונה משאר האומנים ..שכן הוא האמן המוערך והאהוב עליי ביותר בארץ\בעולם.

  2. אין כאן אפליות על רקע שמות משפחה. יש שרעבי אחד, בועז שמו, ששר שירים פשוטים ומקוריים. אני לא מאמין שהוא היה שר גלויית קיטש. לכן, הוא הגיע לאן שהגיע. המקוריות מנצחת – גם כשהיא הכי פשוטה, ללא קשר לשם המשפחה. וכן, הקהל הבררן יעדיף את הבועז על פני השי בשלב זה.

  3. הו כמה אתה צודק מר חרסונסקי, זאת בתנאי שהיית מבטיח ששיר עם טקסט כמו שאתה מכוון יקבל יחס והשמעות למי שקוראים שי שרעבי כמו למי שקוראים יוני בלוך, עכשיו תגיד ודאי הנה עוד אחד שזועק על קיפוח, במקום לעשות סקר במצעדים ובהשמעות של התחנות הממלכתיות. טוב עשה שי שרעבי – רק כך יגיע לקהל שאוהב (אם יאהב) -גם הקהל עצמו בררן ועובדה שלא כל שיר כזה שורד. הקהל הוא המסננת הטובה ביותר עם כל ההערכה שלי לביקורת. כבר כתבו במקורותינו "קול המון כקול שדי" ודי לחכימה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות