טעמים של הסתבכות

אלאניס מוריסט

התו השמיני
5/5

סערת רגשות על הפתיחה. השיר נקרא "אזרחית העולם", Citizen Of The Planet. הרהורים של נסיעה. קצב מיד טמפו אקלטרוני שמטעין באווירה. מעבר לרוק רב דציבלים, לטונים דרמטיים.
"הגבול שלי הוא מטוס. בית הכלא – בית בשביל שיקום" ו"החוקים של הם אטרקציות/ העונשים שלי הם תוצאה של התנתקות מהחטא הקדמון" ו"אני מוגנת ע"י מלאכים/ גופי מוביל את הדרך שבה אני הולכת"
זה חתיכת שיר פילוסופי. אבל אלאניס מתפלספתבדרכה, שרה את שיריה הכי הכי אישית. הכי הכי מה-בראש-שלה. זוהי בערה פנימית של משוררת רוקרית, אבל בלי לתת לך לחוש שהיא מתפלצנת. כשהיא שרה על הרס יחסים, זה משהו שמגיע ממקומות אמיתיים של מצוקה, כעס וחרדה.

הנה עוד משהו שבוער בעצמותיה – Underneath, שאומר: "התבונן בנו שוברים עצמות במטבח/ התבונן בנו מפעילים את כל ההגנות שלנו/ התבונן בנו פותחים במלחמה בחדרי המיטות שלנו/ התבונן בנו קופצים מאוניות בשיחות שלנו/ אין שום הבדל ממה שאנחנו עושים כאן/ שאינו קיים בגדול שם/ אז למה לבזבז את רוב זמננו בלחבוש את פצעינו/ כאשר המפתח לסיבות נמצא כאן ממש מתחתינו"

גם זה שיר רוק שמתחלק לקטע פולקי שקט ולקטע רוקי דרמטי. שני הצדדים בעולם השירים של מוריסט.

"Straitjacket", "כתונת משוגעים" מזכיר קמעה את הסגנון הנראטיבי של טורי איימוס. עיבוד רוק אלקטרוני שמייצר מתח לפני שהיא תוקפת אותו – על יחסה אליה. על חוסר הכבוש שלו אליה, על הדרך שבה הוא מבטל את מה שהיא חושבת/חשה. – "אני נשבעת שאתה לא תהיה מאושר/ עד שאלבש כתונת משוגעים"

תחושת הכאוס ביחסים הבין אישיים מגיעה גם ל"גרסאות של אלימות", ושוב שיר רוק שמעביר עוצמות של סערת רגשות בעיבוד מסעיר.
והיסורים הפנימיים הופכים לשירת נפש ב-Not As We – הפעם בליווי פסנתר בלבד. מנגינה נוגה והקול הרוטט. אולי השיר המרגש בדיסק.

וב – Moratorium מצהירה אלאניס על נטילת חופש מכל התחייבויותיה האישיות. קצב מיד-טמפו אחיד. גפ השיר הזה ממשיך אווירת כאוס שקיימת בדיסק, אם כי בקו מעודן יותר.

מי שחדר לעולמה המיוחד של אלאניס דרך Jagged Little Pill של 1995 (נחשב לאחד התקליטים הנמכרים של התשעים) יקבל עכשיו, כעבור 13 שנה, אלבום לא פחות אותנטי. מוריסט לא איבדה שום דבר מהמיוחד לה.

Alanis Morissette Flavors Of Entanglement

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות