בפסטיבל הג'אז בים האדום 2008 חלק ב'

מי ומי השנה

אמני חו"ל
0/5

מייק סטרן מארח את ריצ'רד בונה (שני הראשונים בתמונות), בוב מלאך וליונל קורדיו: שני ענקי גיטרות – מייקל סטרן על גיטרה "מסורתית" וריצ'רד בונה שעל גיטרה בס המוסיף גם את קולו הרך והנעים. המוסיקה נבנית על בסיס ההערכה ההדדית בין השניים. הקווים המוסיקליים, הכוללים קטעי "אוניסונו" מעניינים הם תמצית של חוויה מוסיקלית וירטואוזית ואינטנסיבית.

השישייה הניו יורקית של ג'ון פדשוק: נגן הטרומבון והמלחין ג'ון פדשוק נחשב מזה שנים לאחד מחמשת הטרומבוניסטים המוערכים ביותר בעולם, על פי המשאל של ירחון הג'אז DOWNBEAT. פדשוק מוביל מזה כעשרים שנה ביג בנד במנהטן, ולצידה גם את הרכב השישייה הניו יורקית שלו. הנגנים כולם נמנים על צמרת נגני הג'אז של ניו יורק.

רביעיית "אפריקנוס" של עומר סוסה (מוסיקת עולם, שלישי בתמונות): הבילבורד האמריקני הגדיר את עומר סוסה – "אחד מהמוחות המזהירים בתחום הג'אז העולמי" (BILLBOARD MAGAZINE ). סוסה, פסנתרן מלחין, נגן כלי הקשה ואשף בתקשורת עם הקהל, הוא קובני במוצאו, אבל הכיוון שבחר בשנים האחרונות הרבה יותר מרתק מסתם מוסיקה אפרו-קובנית – מיזוג בין המסורת הלטינית, הג'אז והמוסיקה העממית המערב אפריקאית. למעשה – גרסה מקורית למוסיקה אורבאנית בת זמננו.
שלישיית אדמר קסטאנדה מארחת את ג'ו לוק: נבל קולומביאני אינו כלי המזוהה בדרך כלל עם ג'אז. נגן הנבל אדמר קסטאנדה, יליד בוגוטה עדיין בשנות ה-20 שלו, הוא כוכב-על בנגינת ג'אז ומוסיקה לטינית בכלי המיוחד הזה. קסטאנדה פיתח טכניקת הקשה ונגינת בס על הנבל, בד בבד עם נגינת המנגינה עצמה, כך שהמאזין מתקשה להבין מניין מגיעים כל הצלילים של "תזמורת איש אחד".
שישיית זביגנייב נמיסלובסקי: (רביעי בתמונות) נמיסלובסקי הוא אחד המוסיקאים החשובים ביותר בזירת הג'אז הפולנית מזה כמה עשורים. מוסיקאי שפרט לשליטתו בסקסופון, מנגן גם על צ'לו, טרומבון ופסנתר. את המוסיקה העממית ששמע בילדותו הצליח למזג עם הג'אז ליצור ג'אז מורכב ומקורי. זהו ביקורו השני בפסטיבל (הקודם היה בשנת 1992).
שלישיית אבישי כהן: אבישי כהן, המלחין והבסיסט, נחשב לאחד מנגני הג'אז החשובים בעולם כיום. מגזין "דאון ביט" הגדיר אותו כ"בעל חזון בקנה מידה עולמי בתחום הג'אז" והמגזין "נגן הבס" הכניס אותו לרשימת 100 נגני הבס החשובים ביותר במאה השנים האחרונות. בפסטיבל הוא מופיע לראשונה, עם השלישייה שלו (שי מאסטרו – פסנתר, מרק ג'וליאנה – תופים) בחומרים מאלבומו האחרון וכן עם חומרים קודמים.

Red Sea Jazz Festival Eilat

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות