חוזרת ל-5 הופעות.

מרסדס סוסה

0/5

הזמרת הארגנטינאית מרסדס סוסה, אורחת ותיקה אצלנו, הקול של דרום אמריקה, כפי שמכנים אותה, חוזרת ל-5 הופעות בספטמבר בערב שנקרא Corazon Libre, "לב חופשי" בלווי תזמורת של 6 נגנים ואורחים.
המופע מבוסס על אלבומה האחרון "לב חופשי",שיצא ב- 2005 מלווה בציורים שציירה הזמרת ג'ון באייז, ממעריצותיה הגדולות של מרסדס סוסה. בישראל יש לסוסה מחנה מעריצים גדול מאוד, ולא רק מיוצאי דרום אמריקה. חוה אלברשטיין ודיוויד ברוזה הקליטו איתה דואטים. בביקורה בישראל ב – 1996 ביצעה ביחד עם אביב גפן את השיר "לבכות לך" לזכרו של יצחק רבין.
סוסה ילידת טוקומן שבצפון ארגנטינה, בת למשפחה מעורבת אירופאית-אינדיאנית. נהנית מפופולאריות עצומה באמריקה הלטינית. שירתה מגיעה משירי העם הארגנטינאים, והיא נחשבת חלק מתנועת ה"שאנסון החדש", nueva canción.. שיריה מכילים מסרים חברתיים ופמינסטים, שבזמנם נתקלו בהתנגדות מצד שלטון הגנרלים בארגנטינה בראשית שנות ה- 70.
לאחר ששיריה נאסרו להשמעה ולאחר שנעצרה אחרי הופעה בעיר לה פלטה, יצאה מרסדס סוסה לגלות. הגנרלים אמנם התירו לה לחזור לארצה, אך היא נשארה מחוץ לארגנטינה כדי לנהל את מאבקה לזכויות האדם במדינות דרום אמריקה. חזרתה להופעה בארגנטינה בשנת 1982 הייתה חגיגה לאומית של ממש וסמלה את סיומם של ימי החושך, סוף שלטון הגנרלים בארגנטינה.
סוסה היא טרובדורית שהמוסיקה העממית טבועה בדמה ובנשמתה. יש לה קול אלט עמוק צלול ומאוד חם, נגוע בעצבות תהומית וגם בשמחת חיים. קשורה לאדמתה, לשורשים שלה, למקצבים הדרום האמריקניים, אבל בעיקר לאמת הפנימית הייחודית שלה, שהופכת אוניברסאלית כשהיא יוצאת לחלל האולם.
סוסה תופיע 2 פעמים בהיכל התרבות בת"א בין ה-26 ל-29 בספטמבר, הופעה אחת בהיכל הקונגרסים בחיפה (24.10) והופעה בבבניני האומה ירושלים (28.10)

מרסדס סוסה – בקורת על ההופעה בהיכל התרבות אוקטובר 2008

Mercedes Sosa Concerts In Israel

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות