דיסק כפול 2000

פרדריק גליאנו והדיוות האפריקאניות

4/5

מוסיקה אלקטרונית יוצאת למפגשים ביבשת אפריקה. 6 מסעות בארבע שנים במערב אפריקה הולידו את הדיסק הכפול. במהלך המסע הקליט פרדריק גליאנו, די.ג'יי, מפיק ומוסיקאי מצרפת (לשעבר מזרם ה-Nu Wave) למעלה מ-50 זמרים ומוסיקאים בסנגל, ניגריה, חוף השנהב, מאלי ועוד.

 פרדריק מנסה לשזור אלמנטים אלקטרוניים שונים לפולקלור השבטי האפריקני. יש כאן יומרה לא קטנה לשמור על אותנטיות ועם זאת להישמע מודרני. היומרה הפכה לפרויקט אותנטי. יצא סאונדטרייק אמביינט אקזוטי, מצוין למדור המוסיקה של הנשיונאל ג'יאוגרפיק (שאינו קם עדיין) אתם יכולים לנסות את זה כ"האוז אפריקני". לא חובה. הקטע השלישי בדיסק הראשון Kanboufo ממזוג קצב תופים חלול עם ריפים של פסנתר ג'אזי, אפקטים של פעמונים אלקטרוניים, קולות שירה מסומפלים. Koukou Le הוא טרייק האוז שמציע את הקישור החסר בין אלקטרוניקה ומרים מקבה.

אפריקה נמצאת לעיתים בפרונט, לעיתים ברקע. אפריקן רוטס? יש גם מזה, אבל זה לא היה העניין העיקרי של גליאנו, שלוקח את המוסיקה האפריקנית כחומר ביד היוצר – האלמנט הפאנקי שהוא הכניס ל- Woulala. האווירה (מעטה אמביינטי) שהוא מייצר בטכנולגיה האלקטרונית ב-Bien Sofe De היא משהו שאם נכנסת, אתה רוצה שזה יימשך. דקות, רובן מיוחדות. בטח שלא הבנתי מילה. אז מה?

פרדריק גליאנו והדיוות האפריקניות – וידאו

Frederic Galliano and the African Divas

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות