הופעת פרזנטציה ל"שעות רגישות"

אבישי כהן

מועדון זאפה ת"א
0/5

אבישי כהן שר ומנגן. זה עכשיו הסדר. בואו נגיד – עכשיו גם זמר. לא בטוח שהוא ירשום "זמר" ברקורד העכשווי שלו. גם בפרזנטציה לחמשת השירים מתוך "שעות רגישות" הוא אמר משהו, שזה מצחיק אותו כששואלים אותו – ומה עם ג'אז, כאילו שזה מאחוריו, כאילו עשה הסבה. אז לא.

אבל עכשיו בהחלט מתחיל פרק חדש של אבישי כהן גם כזמר. וזה כלל וכלל לא פשוט. נדמה לי, שזה אינו מהפך, אלא תוספת הכרחית. חלק מהוויה האישית שלו.

רגעים לפני הפרזנטציה בזאפה לקחתי אותו לראיון וידאו קצר כדי לקבל תשובות על ה"תוספת" הזו לקריירה שלו. הייתה לי יותר מתחושה שכהן, כוכב על בג'אז העולמי, חוזר ארצה למשפחה, לשמש התל-אביבית, לכפכפים ולמכנסיים הקצרים, וגם הדיסק הזה, "שעות רגישות" הוא תוצר של ההתקרבות המחודשת לבית אחרי הרבה שנים ניו-יורקיות, הופעות עם ענקים כצ'יק קוריאה, פסטיבלים מסביב לעולם. לא שהוא נוטש משהו. אבל בסיס היציאה הוא כאן, כולל הניהול האומנותי של פסטיבל הג'אז באילת במקום דני גוטפריד החל מקיץ 2009.
"שעות רגישות", האלבום החדש, מבהיר את מהות השיבה הביתה. הוא מכיל, כפי שאבישי כהן מתאר, את  "מנעד ההשפעות וההשראות" שחווה מאז ילדותו, חוויות שאינן מנותקות מטקסטים ושירה. "מאז שובי לארץ ב-2004, לאחר שנים רבות בניו-יורק, בהן עוצבה דמותי המוסיקלית ודמותי כאדם בוגר, התחברתי מחדש לטקסטים בשפה העברית והתחלתי לשיר"
"שירה דורשת חשיפה גדולה, וזה אינו תמיד קל, אבל יש דבר שגרם לי להרגיש נינוח יותר. מאז שאני זוכר את עצמי, נוהגת אמי לשיר בבית בקול מרגיע ונעים, ושירתה היא שהמחישה לי עד כמה טבעי לנו כבני אדם לשיר".
החזרה למשפחה, משמע גם להיזכר בימי שישי, כאשר המשפחה נהגה לשבת סביב שולחנו של סבא, אביה של אימו, יצחק שמחה ז"ל, ששר תפילות ופיוטי שבת, במנגינות שמוצאן בספרד, בלקן בואכה טורקיה, יוון וירושלים.כל אלה הצטרפו גם בצורת הקלטות ישנות שנשזרו לשירים בדיסק החדש לשירת הלדינו של אמו, שזכתה אף היא לרצועת שירה מלאה בדיסק.

"רק היום אני מבין את גודלה ועוצמתה של המתנה שהוענקה לי באופן כה טבעי על-ידי הבית והסביבה", אומר אבישי.

אבישי כהן: שירה, קונטרבס, שי מאסטרו: פסנתר, אילן סאלם: חליל, עודד מאיר: טרומבון, איתמר דוארי: כלי הקשה, קרן מלכה: שירה. אורחת: דנה עדיני.

שירים: שובי אלי, יד ענוגה, אהבה חדשה, אל הציפור, שלום עליכם.

 

Avishai Cohen – Sensitive Hours

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות