היי אתה

Tula

מילים ולחן: ליטל אימברי זמר. עיבודים והפקה מוסיקלית: דורי שבת טולה
3/5

היא מלחשת משהו לא ברור בתחילת השיר. פניתי לדף המילים, והנה לטינית: Vida Brevis, Ars Longa, שזה בשפת העם אליו פונה Tula – "החיים קצרים, האמנות ארוכה". לא הספיק לכם הלטינית? חכו לסוף השיר. גם שם מנדבת ה-Tula אמרי שפר, אבל הפעם באמצעות זמר אופרה.
מי זו ה-Tula הזו שכל-כך דחוף לה לטינית? שמה ליטל אימברי זמר, בת 26 מראשון לציון. בדפי היח"צ מוסיפים כי היא בעלת תואר ראשון בביוכימיה מולקולארית מהטכניון ושהיא עובדת בימים אלה לא רק על אלבום אלא גם על מופע.

ביוכימיה מולוקולארית לא מצאתי בשיר, אבל גם לא כל קשר ללטינית.  חיפשתי והפכתי, הפכתי וחיפשתי. נו, רוצה לטינית – שיהיה לטינית. השיר – מלודרמה קטנה שמתחילה בטון רך – "היי אתה אם היו שואלים אותי … אם היו אומרים לי יש לך זמן מהתחלה … לא הייתי מעזה לשנות שום דבר" מנגינה וטון מסוג הדנה לפידות. אבל אז מגיע ההתפרצות המלודרמטית – על כל הביאוס ביחסים – פחד, בדידות, שקר, "הביחד הזה". טוב לה, רע לה. יענו אמביוולנטיות ביחסים.
בסוף, שוב מגיעה התרככות בלשון פראכית-עממית – "אז ממי, אל תשכח לסגור אחריך את הדלת כשתלך … לאסוף את השברים שלנו…" ונכנס זמר אופרה בלטינית, והמלודרמה נוסקת שוב.

אני  יכול להציע לליטל: אם את רוצה להיות זמרת מבוקשת, אל תתחילי מפלצנות. (תהיי פשוטה, בלי יומרות) הרבה יותר מתאים צניעות. לא לטינית, ולא זמר אופרה, ולא געש רגשות על לא דבר, ואני אפילו הייתי קורא לך פשוט – ליטל. הרבה יותר יפה מ-Tula

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

 1. לדעתי מדובר בשינוי מרענן מכל הזבל שאנו רגילים לשמוע ברדיו, הקול שלה ממש נעים ומרגישים את הפגיעות מצד אחד ואת הכוח מהצד השני, אהבתי מאוד, לי ממש לא קשה לפרגן…

 2. ל -4
  פוטנציאל? שמעתי מהמורה ביום הורים… זה יפה , אבל על יכולת לא מקבלים ניקוד. יצירה בפוטנציאל? עוד לא נולדה כזאת.

 3. לא מבניה כל כך במוסיקה אבל בהחלט אפשר לזהות את הפוצניאל האדיר בקול ובסוג המוסיקה ולך צבקרמעצבן – תפסיק להתפלצן ותתחיל לפרגן
  היא גדולה ועוד תהיה ענקית !!!!!!!!

 4. אתה צודק עדיף בהרבה את כל זמרי האינסטנט למיניהם שעולים היום ונעלמים מחר… הבחורה הזאת היא כישרון טבעי שאני מאחלת להרבה אנשים…. יומרות? מקוריות ורצון להביע את עצמך בדרך הכי כנה ואמיתית זה יומרנות?
  לקטול מישהי שעושה אומנות בצורה כל כך מיוחדת רק מראה איך נראית התעשיה המחורבנת הזאת…. כל אחד חושב שהוא אוטוריטה (אה סליחה זאת מילה יומרנית מידי) … לך לכתוב על קרן פלס…

 5. על מה לעזאזל אתה מדבר?!
  סוף סוף יש כאן מישהי שמשדרת מסתוריות, אם זה הלטינית ואם זה השם שלה.. היום אנשים כל כך צריכים את הכל על מגש של זהב שהם התרגלו שחושבים בשבילם..

  טולה המוזיקה שלך מרגשת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות