מגיעים

דם יזע ודמעות

0/5

ניסיתי לברר אם "דם, יזע ודמעות" מגיעה עם הסולן המהולל שלה דיוויד קלייטון תומאס. אז הנה התשובה: לא קלייטון ולא תומאס. בהרכב הזה ין  סיכוי בכלל למצוא מישהו מההרכב המקורי (ויש מישהו)

מי שמשמש היום סולן BS&T הוא בוב פפרוזי (Paparozzi) שמנגן גם מפוחית. לא יודע מי זה, אבל באתר הלהקה מציינים שהוא הקליט בין השאר עם ויטני יוסטון, רוברטה פלאק, בובי מקפרין.
מההרכב המקורי אני מזהה רק את הגיטריסט סטיב כץ. למעשה, לא ברור מהו מהות הלהקה שמגיעה לישראל. מה שכן ברור הוא ש – BS&T עברה מאז היווסדה כל כך הרבה חילופים, שניתן כיום לערוך פגישות מחזורים בין החברים הרבים שניגנו בה.. היום כבר משמרים על המותג. וההרכב הנוכחי קיים בזכות המותג – בלהיטים הגדולים, גם בעיבודים חדשים, מופיע גם לקהל שלא ידע את הלהקה בימיה הזוהרים לצד מי שזוכרים להם חסד נעורי.

"דם, יזע ודמעות" פרצה דרך במוסיקת רוק פיוז'נית  שמתבססת על חטיבת כלי נשיפה. ב-2007 חזרה הלהקה להופעות, גם בפסטיבלי ג'אז באירופה. היא הקליטה אלבום עם אגדת הקלידים ג'ף לורבר (Jeff Lorber) – למעשה שישה שירים שלה באלבומו – He Had A Hat. ב-2008 חזר לשורותיה איש ההרכב המקורי סטיב כץ.
"דם, יזע ודמעות" היא ללא ספק מוסד מוסיקה, להקה שחותמה מוטבע במוסיקה האמריקנית, למעשה אחת מהלהקות הנשיפה המשובחות בהסטוריה של המוסיקה הפופולארית מאז הקמתה ב- 1968, וכמוסד – עברו בה נגני ג'אז ורוק מהשורה הראשונה. BS&T שהופעותיה הראשונות נערכו בוילאג' בניו-יורק "עשתה הסטוריה" – בהיותה ההרכב האמריקני הראשון שהופיע מאחורי "מסך הברזל" של רוסיה הקומוניסטית. שימו לב לרשימת המוסיקאים והנגנים שהיו חברים במוסד הזה:

Chris Albert, Don Alias, Dave Bargeron, Randy Bersen, Randy Brecker, Forrest Buchtel, Bruce Cassidy, Bobby Colomby, Jim Fielder, Barry Finnerty, Vern Dorhge, Bobby Economou, Joe Giorgianni, Dick Halligan, Jerry Hyman, Steve Katz, Steve Khan, Tony Klatka, Fred Lipsius, Tom Malone, Lou Marini jr, Richard Martinez, Ron McClure, Jaco Pastorius, David Piltch, Robert Piltch, Earl Seymour, Mike Stern, Neil Stubenhaus, Lew Soloff, Bill Tillman, Georg Wadenius, Jerry Weiss, Larry Willis, Chuck Winfield, David Clayton-Thomas, Al Kooper, Jerry Fisher, Jerry LaCroix

הופעות בישראל: 22.9 – היכל התרבות ת"א, 23.9 – אמפי שוני בנימינה.

בתמונות מלמעלה: דם יזע ודמעות המקורית, דם יזע ודמעות העכשווית

על המוסיקה של דם, יזע ודמעות

דם יזע ודמעות – ההופעה בהיכל התרבות ת"א

Blood Sweat and Tears

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות