הפרח בגני

רותי נבון

מילים ולחן: אביהו מדינה הפקה מוסיקלית, עיבודים ותכנותים: אסי טל
4/5

תראו מה שעושים משיר "מזרחי", מפקיעים אותו ממגרשו הים-תיכוני ומעבירים אותו למגרש הבלוז-גוספלי-סול. נו טוב, מה נדרוש מרותי נבון, היא בדיוק הזמרת לעשות את זה, לא שינתה סגנון מאז "אל תקרא לי שחור", מה אתם רוצים שהיא תהיה זמרת אוריינטאלית?

אז לשיטתה ולסגנונה היא לקחה את זה לזעקה הגוספלית, עיבוד עשיר, פאנקיי עם הרבה גרוב ובראס. מתחילה למטה מטפסת הכי גבוה, רק שלא תישאר בלי חמצן. אז לרותי נבון יש את הכישורים לעשות מוסיקה שחורה בעברית. אבל מה שאנחנו שומעים כאן זה סוג של גימיק. אביהו מדינה לא חיבר את זה לגוספל. הגן שלן, הפרח בגנו הם ים-תיכוניים, עממיים מקומיים. אז מה הבעיה תשאלו. הוא עשה ככה ורותי עשתה ככה. נכון, אבל רותי יכולה לשיר גם את ספר הטלפונים באחלה גוספל-בלוז ג'אז פיוז'ן. אני הייתי דווקא רוצה את רותי בגרסה ים-תיכונית משלה. כאן היא מכופפת את השיר לשיטתה. והיא עושה את זה יפהפה. הכי מהוקצע כולל מקהלה סטייל כנסייתי. "הפרח בגני" אביהו מדינה נעלם לי שלא לדבר על זוהר ארגוב.  רותי נבון היא המרכז. זה לא מעט.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

  1. סוף סוף זמרת אמיתית, בלי גימיקים ובלי שטויות תקשורתיות, נטו זמרת, כייף ומרגש לשמוע אותה.

  2. לא תמיד אני מסכים עם דעותיו של חרסונסקי…
    אבל הפעם הוא קולע בול!!

    רותי נבון היא זן נדיר בשדה הזמר שלנו, שיכולה להפוך, בכשרונה בקולה המיוחד , כל שיר ליצירת אמנות .

  3. פשוט ביצוע נפלא, מפתיע ומרשים, אהבנו מאוד כמו את כל הדיסק החדש שלך "בהילוך גבוה". זה נשמע כאילו הפרח בגני נכתב עבורך לביצוע הנפלא הבלוזי הזה.
    שנה טובה לכולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות