געגועים הביתה

שאולי עינב

5/5

שאולי עינב – סקסופון טנור/סופרן, כריס זיימבה – פסנתר, כריס בריני – בס, דייב טדצ'י – תופים.

הדיסקים של עילויי הג'אז הישראלים מגיעים אלינו בדרך אגב, ולא מחנויות הדיסקים המקומיות. את שאולי עינב פגשתי בפסטיבל הג'אז האחרון באילת בסקציה של הישראלים. אני שמח שפגשתי אותו, אחרת ככל הנראה הייתי מחמיץ את הדיסק הזה.

אהבתי את מה ששמעתי. הנגינה שלו העידה קודם כל על נגן שיודע מאין הוא בא ולאן פניו. נגינה מקורית, אלתור בעל קווים מלודיים, מוסיקה שורשיה במקום שהוא גדל. עכשיו זה הדיסק שהולחן כולו ע"י עינב. צלילי סקסופונים שמגיעים קודם מיצירתיות, דגש על מנגינה. יצירת אווירה לעיתים נוגה (Dedicated To You) בתוכניה של פסטיבל הג'אז נכתב שהוא תלמידם של ארני לורנס, וולט ווייסקופף ודייב ליבמן, שהוא מסיים תואר שני במוסיקה בארה"ב.
הדיסק – יותר אפילו מאשר ההופעה – מחזק את את הרושם שקיבלתי מהמוסיקה ומהנגינה של שאולי, חיבור בין דימיון ותיחכום יצירתי, הכרת המסורת והישענות קונסטרוקטיבית עליה. הקטע שנקרא Mr Lucky, הוא דוגמא לג'אז מלודי מצוין, מנגינה הנישאת נהדר על קצב, קטע של כמעט 9 דקות שאיכויותיו מזכירות סטנדרטים מתור הזהב של הג'אז הקלאסי. סולו סקסופון מפותל שמתפתח בנתיב יפהפה, ממקד הקשבה. שאולי עינב טווה את הנתיב הזה בנגינתו המלודית הפריכה והבשלה. כריס זיימבה שלוקח אחריו סולו – ממשיך אותו כמו מתוך השראה הדדית. הטון של עינב בטנור מסוגנן, טאץ' מאוד אינטרוספקטיבי, וזה בהחלט אינו שכיח אצל נגנים בגיל שלו. גם Home Seek מצטיין באיכויות מלודיות יפות שמגיעות מצניעות יצירתית, אווירה רומנטית נוגה ונוגעת, נגינה חמה שנפגשת עם האלתור הפסנתרני המלודי הרגיש של זיימבה. בדיסק מוסיקה המתבססת על שורשים מקומיים ("שבועות"), תזמור שמתפתח לכיוונים בלתי צפויים ב-Ellisate, אפילו מלהיבים בחיבור שבין עינב לזיימבה.
דיסק שנהניתי לשמוע פעם שנייה, שאשמע פעם שלישית ורביעית, ולמעשה ואני מניח אותו בצד ומכניסו לרשימת המועדפים שלי לשבועות הקרובים. שאולי עינב – הבחור החדש בשכונת הג'אז הישראלי החדש והמבטיח שהולכת וצומחת.

Shauli Einav Home Seek

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות