בחירת זמרי השנה

העם עם הגולן

0/5

גולשי Ynet בחרו ב"הוזה אותך מולי" של אייל גולן שיר השנה לשנת תשס"ח.  גולן נבחר גם לזמר השנה. הקהל הגדול העדיף שיר לא מקורי. "הוזה אותך מולי" הוא במקור שיר ביוונית, את המילים בעברית כתב יוסי בן דוד ללחן המקורי של קיריקי פפדפולו. במשאל הזה נבחרה קרן פלס לזמרת השנה, ובראיון סיפרה, כי עכשיו היא רגועה אחרי הביקורת הלא טובה שקיבלה ממבקרים שונים, שכמעט הוציאה את הרוח ממפרשיה. והנה, הבחירה עשתה לה החשק להוציא אלבום נוסף. כמי שאוהב את המוסיקה של קרן פלס – לא בטוח שבחירות מהסוג הזה (שיר השנה, זמרת השנה) היו לגמרי מרגיעות אותי, אילו הייתי היא. איכות של יצירה אינה נמדדת במשאלי עם פופוליסטיים.

אני אוהב את הזמר אייל גולן. זו הצהרה בשבועה. אני לא אוהב (לשון המעטה) את הטקסטים שמספקים לו. זמר השנה או לא זמר השנה (שעשועונים של כלי התקשורת למען רייטינג) אני אעדיף זמר-יוצר מקורי. רוצים שאנקוט בשם? בבקשה: עמיר בניון ראוי לכל התארים.
מה שמעורר מחדש את הויכוח הנצחי בין "טעם המבקר" ל"טעם קהל". על הביקורות שכתבתי באתר זה על אלבומו האחרון אייל גולן (לא הופעתו) רבים הטיחו בי שאינני מבין שומדבר. הביקורת לא עסקה ביכולותיו של גולן כזמר. הוא זמר נפלא. היא נגעה באיכות הטקסטים של שיריו, וכאן, גם אם העם יכתיר את גולן עוד 1000 פעם לזמר השנה – לא אשתכנע.

יצא לי לשמוע לאחרונה לא מעט אייל גולן – הופעה, דיסק DVD. אני עדיין חושב ובטוח שמי שכותבים לו את החומרים הולכים על אותם טקסטים שהם קלישאות על קלישאות, שבלונות על שבלונות, מילים חלולות מתוכן, כאילו מספקים לזמר של רגש שירים שיפעילו רגש. טקסטים שמעלים גירה בנושא האהבה. חרזנות לפי משקל. ואני כבר לא אומר הקלילות הלא נסבלת, למרות שאני ממשיך להרגיש כך. לא יעזור בית דין: רגש לא יכול לבוא במקום טקסט.
.
נו אז מה? אייל גולן מבוקש, הגיע להיכל התרבות, לקיסריה. זמר השנה. שיר השנה. מה אני עושה עם זה? שומדבר. ולמעשה, אין למה לעשות. הרי העם החליט שהוא עם הגולן. זה בסדר גמור. העם החליט, העם צודק, העם רוצה – העם יקבל. וכל אחד יחזור למקומו בשלום. שנה טובה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

8 תגובות

 1. זאת דוגמא למי שכותב כתבה ולא מפרגן!
  אייל זמר מדהים!
  שר בצורה מרגשת!
  והטקסטים נוגעים בנו -הקהל ומרגשים אותנו!
  אייל תמשיך להצליח!
  ותעלה מעלה מעלה בע"ה!

 2. העם אמר את דברו,אייל גולן זמר השנה ו"הוזה אותך מולי" שיר השנה במצעדים הבאים:רשת ג +ynet , רדיו דרום+רדיו חיפה+רדיו לב המדינה+רדיו קול רגע,זמר השנה של ערוץ הילדים+זמר השנה של אתר scoop.co.il,הזמר הכי מושמע בתשס"ח+הרינגטון המורד ביותר אי פעם בסלולאר-"הוזה אותך"מעל 700,000 שימושים סלולאריים, מסתבר שהעם לא טיפש,הוא יודע להעריך מוזיקה אמיתית ,איכותית, מלאה ברגש ועוצמות של הזמר הכי גדול שצמח כאן במדינה אי פעם.אייל אל תפסיק לעולם ,עלה והצלח מלך אמיתי.מיליון וחצי עותקים שמכר עד היום אייל גולן מכל אבומיו הם ההוכחה הטובה ביותר לאיכויות שלו ושל המוזיקה שלו…..עם הצלחה כזאת אי אפשר להתווכח….

 3. איך "סוף סוף" או "בית ספר למשחק" שמבצעת מארינה לא נכנס למצעד? =\

 4. לך יא אפפסססס מה אתה מבין בכלל??
  לך תשמע חבורה של מסוממים כמו היהודים ותשווה יא טמבל…תלמד לפרגן
  אלו השיייריים שהאמחה אוהב סבבה??ואנחנו לא רואים אותך ואפ'חד שחושב ככה ממטר…
  אייל גולן את האחד והיחיד…קיסריה 2008…!

 5. העעעעםם עם הגולןןן נקודדדהה והוכחה לכך תראה בקיסריה בהיכל התרבות ובירושלים אנשים חטפו תכרטיסים
  תוך חודשיים 5 הופעותתת לא נשאר כרטיס אחד
  שיעלה ויצליח אמןןן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות