פתיתי שלג של חצות

מרקורי רב

הליקון
4/5

רוק אווירה חללי ניו-וויב מעין-אלטרנטיבי, שנות השמונים מקדם את הבאים ל"פתיתי שלג של חצות" של המרקורי רב מניו-יורק. "פתיתי שלג בעולם החם" שפותח את הדיסק הוא תיאור אפוקליפטי משהו של מצבו של האדם "פתיתי שלג בעולם החם/ אל תיתן להם להגיע אליך/ אל תיתן להם לומר לך/שאתה כמו כולם", קול גבוה, מנגינה ועיבוד הזויים.

בשיר השני "כנף פרפר" – נכנס מימד אלקטרו קצבי רפטטיבי. "אני פצוע כמו כנף ציפור/ לא יכול להירדם…" השיר הכמו מנוכר הזה מסתיים בצחוק ילדים מרוחק. וגם כאן אווירה חלומית. ובהמשך שיר שמתבסס על שורה אחת: Senses On Fire, ושוב פסקול אלקטרו דאנסי מסוגנן מארץ ההזיות. למי שנדמה לו כי מרקורי רב עסוקים מדי בניסיון לייצר פסקול אלקטרוני הזוי טיפה בומבסטי – לא אתווכח איתו. מצד שני, גם מיוצרות נולדים לפעמים רגעים מיוחדים.

ב"אנשים כל-כך לא צפויים" מטעינים המרקורי רב את הקטע בצלילי ניכור דרמטיים, באנחות ולחישות. שיר על חיים לא ברורים, על אנשים לא צפויים, על ההזדמנויות הנדירות בחיים להגיע למשהו ברור כמו To Kiss You, ועל הנחמה של הבריחה לבית – "אין אושר כמו הבית". זה אלבום האולפן השביעי של להקת הספייס-פופ אחרי The Migration Secret  של 2005.

המרקורי רב שומרים על הצליל המאוד-מופק של ההרכב, סאונדים של סינטיסייזרים וקומפיוטרים, כשהמילים מההיבט ית של ג'ונתן דונהיו (Jonathan Donohue) משלבות טבע ומיסטיות בתיאור מצבו של האדם, קסם וחלום מתערבבים. מוסיקלית – המרקורי רב הם כאן סוג של מוסיקה אלקטרונית מינימליסטית טעונת אווירה שאופפת טקסטים ביזאריים – "טיפות גשם נמלטות/ מדוע ישנן כל כך הרבה דמעות/ אין דבר שיחזיק אותך עכשו/ ואת יודעת שאינך יכולה להישאר פה". "טיפות הגשם נמלטות" הוא אחד הקטעים היפים בדיסק הזה. קטע שמראה כי המוזה של פעם לא עברה מוטציה. זו אותה המוזה. Dream Of A Young Girl As A Flower  8 דקות של יצירה מלודית מתוזמרת בכיוון אמביינט ליתורגי  שמשתנה לדאנס סהרורי. . שיר שנושאו – חלומות.

מוסיקה אלקטרונית יפה אם כי משאירה אותך קצת מרוחק מהמרקורי רב ואולי תאכזב קמעה את מי שמכיר את כל הספקטרום המוסיקלי של ההרכב הזה. יותר סגנון של מוסיקת אווירה מאשר תכנים. אבל– אף רגע משעמם.

  

 

1. Snowflake In A Hot World

2. Butterfly's Wing

3. Senses On Fire

4. People Are So Unpredictable (There's No Bliss Like Home)

5. October Sunshine

6. Runaway Raindrop

7. Dream Of A Young Girl As A Flower

8. Faraway From Cars

9. Squirrel And I (Holding On And Then Letting Go)

 

Mercury Rev Snowflake Midnight

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות