הפסנתר מארח 2008

קרן אן שלומי שבן. אבישי כהן

אולם סוזן דלל
5/5

חיבורים כאלה כנראה יכולים להתקיים רק בפסטיבל כזה. שלומי שבן הוא משת"פ סדרתי, במיוחד בפסטיבל הפסנתר מארח. חתם קבע במתחם סוזן דלל. ב"הפסנתר מארח 2008" שמעתי אותו בלא פחות משלושה מופעים: – ערב המחווה לשלמה גרוניך, שלושה דואטים עם יוני רכטר ולבסוף (שכחתי משהו?) עם קרן אן,  מפגש מסקרן במיוחד. אם גרוניך ורכטר מגיעים מפסנתר. קרן אן זיידל היא גיטריסטית, היא גם מגיעה מצרפתית ומאנגלית.

מסקרן לדעת באיזה צומת ייפגשו השניים, פופ, רוק, ג'אז. והנה, מתברר שעם מוסיקאי ופסנתרן כמו שלומי שבן אפשר אפשר לעשות כמה צעדים לא שגרתיים גם ללא הגדרות סגנוניות כמו למצוא את התפרים הנכונים בין השירים של השניים,

סולמות ומעברים ותחושות משותפות יסדו את הגשר הזה שעליו נפגשו קרן אן ושלומי שבן שחלקו האחד הוא הסיין או וחלקו השני גשר הירקון. והנה מתברר שהמחסומים הוסרו. "פעם שירים" מתחבר ל-The Harder Ships Of My world בחיבור לא סינטטי אלא סינתזי. השניים מדפדפים ברשימת שיריהם. חיוכים קלילים, רמזים דקים. Not Going Any Where  מגיע אחרי "שרמוטה פוריטנית" ולפני "כולם אומרים" ו"דניאלה".

ביניהם משתחל חצוצרן ג'אז שמסייע לסינתזה לקבל גוונים  יפים יותר. אבישי כהן הוא המוסיקאי ונגן החצוצרה הנכון במקום הנכון. הוא  יטפס אפילו  ליציע העליון לחצצר משם. למה? ככה. קצת אחרת. כל הערב הזה נשמע קצת אחרת ממה ששלומי שבן וקרן אן זיידל עושים במסגרות הרגילות שלהם. ובשביל זה יש פסטיבל פסנתר מארח, כי מי יודע מתי תהיה הזדמנות נוספת לקבל כזו קומבינה בלייב.

זה כנראה מה שחש הקהל בסיום הערב, כאשר המסך ירד על הבמה והאורות נדלקו באולם מבלי שהשלישייה נתנה הדרן אחד. הכרוז הודיע כי מפאת עומס מופעים וקוצר זמן לא יהיו הדרנים,  ואז, לפתע הוסט המסך וקרן אן ושלומי שבן יצאו לקדמת הבמה והתיישבו לשיר ללא מקרופונים כמו כדי למחות על ההחלטה. אבישי הצטרף אף הוא וחצצר באיזו צפצפה  בין ידיו. מי אמר שאמנים אינם יודעים לנצח את הביורוקרטיה.

הדס קליינמן: צ'לו, גליה חי: ויולה, אבנר קלמר: כינור. חן שנער: כינור.

קטעי וידיאו מההופעה

 

 

שירים

 

The Harder Ships Of The World

פעם שירים

By The Cathedral

Sailor and Wilcow

גור חתולים

Chelsea Burns

מותק (יחד עם Daddy)

It Ain't No Crime

האזרח 1

O'ai  N'ai-Je

שרמוטה פוריטנית

Not Going Any Where

כולם אומרים

דניאלה

Lay Your Head Down

Tower

 

קרן אן שלומי שבן אבישי כהן  – פסטיבל הפסנתר מארח 2008  קטעי וידאו 

Keren Ann Shlomi Shaban Avishai Cohen Piano Festival Tel Aviv 2008

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. באתי, חוויתי,התרגשתי ואהבתי מאד … מאד …
    השילוב של שלישיית מוסיקאים כל כך מוכשרים הוא פשוט מדהים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות