כל פעם

יגאל בשן

מילים ולחן: יגאל בשן. עיבוד: אסף תלמודי, יגאל בשן. הפקה מוסיקלית: אסף תלמודי
4/5

מה עם יגאל בשן? זו אינה סתם שאלה. השנים חולפות. גם אני כבר אינני נער. זוכר לו חסד נעורים. אבל תמיד טרדה השאלה: ומתי תבוא הפריצה הגדולה. ואולי כבר פרץ. לא בטוח שיש למישהו תשובה ברורה איך שלמה ארצי מפוצץ את קיסריה ויגאל בשן לא. יכול להיות שבסינגל הזה, "כל פעם", מתגלמת אחת התשובות. את העובדה שהוא מלודיסט משובח – בשן כבר אינו צריך להוכיח. גם השיר כתוב טוב, מעובד כמו שצריך בתפר של אקוסטי וחשמלי, וגם מראה יגאל בשן קרוב יותר אצל עצמו.

"פעם הייתי ברזל היום אני מים/ פעם הייתי זאב היום אני גדי". שורת פתיחה  לשיר שכולו – העכשיו מול העבר. לא כל הצירופים האלה של עבר מול הווה מוצלחים, אבל עיקר העניין הוא בשיר על השתנות, סיכום חיים כלשהו של הבנה יותר בוגרת של מה שטוב או רע. הזכיר לי עיבודים מהסוג השלמה ארציי – בשילוב הזה של מנגינה וקצב. האם זה הכיוון שיביא את המפנה הגדול ליגאל בשן? אין לי תשובה. אבל דבר אחד אומר: בשן מראה כיוון טוב.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

 1. יגאל בשן אחד האמנים הפוריים ביותר בתעשיית המוסיקה בישראל.
  כל שנה הוא מוציא לפחות שיר אחד חדש, הוא לא ממחזר את עצמו, הוא מגיש את השירים בצורה כל כך אמינה והקול שלו פשוט נעים לאוזן, רק מה שעצוב זה שלא משמיעים אותו יותר מדיי ברדיו למעט להיטיו המזוהים איתו ביותר.
  למעשה הרדיו אפשר לומר שמתעלם ממנו ולא משנה כמה הוא יוציא שירים חדשים, וחבל שהשדרנים לא יודעים באמת להעריך אמן ותיק שידע ימים יפים ותרם רבות למוססיקה ולחינוך של דור שלם בזמן שהם היו בחיתולים או שלא היו בכלל ברחם אימם.
  תנו ליגאל בשן יותר כבוד כל ילדי השמנת הגלגלצים.
  מירי מסיקה זמרת מדהימה וקרן פלס מוכשרת ואייל גולן נחמד מאוד, אבל יגאל עשה הרבה יותר ממה שהם עשו, אז תנו כבוד

 2. אתם מדברים כאילו מדובר באומן צעיר שמתחיל את דרכו. לאיזו פריצה אתם מחכים? זמר ויוצר שפועל כאן 40! שנה וממשיך לשרוד ולקבל כותרות וכנראה ליצור עניין מסויים אם עדין כל פעם שהוא מוציא שיר חדש אז כולם כותבים על זה.
  יגאל בשן עושה יופי של דברים ובניגוד לרב בני דורו, ממשיך ליצור ולהתחדש כל הזמן.
  אז לאיזו פריצה אתם בדיוק מחכים? האם לא מספיק להיות זמר מוכר ואהוב שמאחוריו עשרות להיטי נצח שמושמעים עד היום?
  הנה כמה דוגמאות-
  "ציפור קטנה בלב", "סיון", "בואי נעשה לנו חג", "קפה אצל ברטה", "מה שהיה תשכח מזה", "אנחנו נשארים בארץ", "כמו צועני", "מכת שמש", "הופה היי", לצפון באהבה", "מתוק מתוק", "אדוני ראש העיר", "ילד פלא", "ציגלה ביגלה", "לא נזוז מכאן", "ודוד יפה עיניים", "עושה שלום", "ואת יפה נשארת יפה", "ארץ הצבר" … להמשיך?

 3. למה שלמה ארצי ולא בשן? כי הקריזמה של ארצי ויכולת הכתיבה שלו לאורך השנים, וגם המראה שלו- לכל אלה אין ולא יהיו מתחרים. יגאל בשן חביב, אמיתי, בוגר. לצערו יש לו עוד תכונה – הוא משעמם. אמרת,יוסי, שהוא לא צריך להוכיח את הכשרון שלו למלודיות? אולי תאמר שהוא אינו יכול להוכיח? בגיל המתקרב ל-60 יכול להיות שהגיע הזמן לוותר על הפריצה המיוחלת, לא?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות