הקרקס

טייק דאת

הליקון, פולידור
4/5

הבנים התבגרו. אבל הם עדיין להקת בנים. תרצו – עדיין בקאמבק שלהם, 18 שנים אחרי הקמתה במנצ'סטר, טייק דאת עדיין קורצת לכריסמאס. שיקנו אותo כמתנת חג מולד. אז היו הבנים ילדים. סנסציית פופ בריטית ששלטה במצעדים במחצית הראשונה של התשעים. התשובה האנגלית ל"ניו קידס און דה בלוק" האמריקנית. מיינסטרים פופ מעורב בסול אורבני. אז יפיופים שופעי רוח נעורים צעירה. ב-1996 התפרקה הלהקה לאחר עזיבתו המסוכסכת של רובין ויליאמס.

ב-2005, ללא ויליאמס, התאחדו 4 חברי הלהקה וחזרו לפעילות.  במקביל להופעות הוציאו אלבום –  Beautiful World "קרקס" הוא איפוא האלבום השני במסגרת האיחוד מחדש, שהוא אלבום אולפן חמישי של ההרכב. גרי בארלו שכתב יחד עם חברי הלהקה את החומר והמפיק ג'ון שאנקס לא המציאו את טייק דאת מחדש. השיר הראשון The Garden , הוא להיט פופ לא פשטני במבנהו. מבוצע יפהפה. אולי השיר הזה נתן למישהו רעיון ש"קרקס" הוא יותר "קולדפליי" נאשר "טייק "דאת". אז לא. Greatest Day  מראה שטייק דאת עושה הכי טוב את טייק דאת. וזהו  ב-Up All Night הם אפילו יותר להקת סיקסטיז מאשר להקת שנות האלפיים, בין סיימון וגרפונקל להאחים אברלי. . הפסנתר ב-Circus נשמע כזה מקרטניי ביטלסי. (בלדה נוגה-נוגעת-מגעת) ו – How Did It Come To This הוא הלהיט הקצבי האולטימטיבי.

What Is Love  הוא הבלדה הנוגה-מתקתקה הזו, מלודית להפליא. ועוד בלדה, ממש אחרי השיר הזה – You, הרמוניות געגועים מכניעות. כמה להיטים כבר ספרנו? – המון. אגב, בגרסה הבריטית של האלבום החדש, זו שמשווקת בארץ נכלל שיר נוסף שנקרא Here, שיר קצבי יפהפה, ואם מחפשים שינוי – זה השיר הזה, כי ככלל זה אלבום די "ממוצע" או שגרתי של הלהקה, שזה לא מעט – הרבה שירים שאחרי האזנה אחת מתיידדים ושומרים איתם  על יחסים יפים.  


על עולם יפה

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות