ההופעה

סתיו נחום

תיאטרון תמונע ת"א
3/5

נעמן טל – קלידים וגיטרות, עמית שיגא – גיטרות, איתן יעקב – בס, שרן פטרובר – תופים

 

שירים: איתך, יושבת, שבת, הפעם האחרונה, לא מצליח לישון, פתחתי את הדלת, כעס, אישה יפה, תישן עלי, חברים, הכח רק עולה, Sunday Bloody Sunday

 

 "רק דרך האמת בתוכי אוכל לגדול"

 

סתיו נחום מסיים את הערב שלו בטרם ההדרן ב"חברים""חברים הכי טובים איך פתאום נעלמים" ו"משהו בתוכם עוד מפחד", מהשירים הטובים בערב הזה. סתיו (לשעבר חבר בלהקת חיל חינוך)  צעיר, יפה מראה, מתפעם, מנסה לגעת ביחסים בעיקר מנקודת רגישותו.  

סתיו הוא מתופף שעשה הסבה לקדמת הבמה. לפני כחמש שנים הצטרף ל"טררררם" של דורון רפאלי. עכשיו הוא על הבמה ב"תמונע". המפיק המוסיקלי המצוין, גלעד שמואלי, הוא שעזר לו להפוך כמה סקיצות להקלטות.

מהר מאוד מתברר שסתיו נחום אינו זמר רוק לדציבלים גבוהים. מתאים לו יותר בלדות פופ תחושתיות. פניו היפות הרבה יותר יפות כשהוא נוגה, כמעט מלנכולי כשהוא זועק "איפה את אישה יפה?"

לא הכל זה ייסוריו בעניינים שבינו ובינה. שר על משהו טוב שקרה לו – פתח דלת, פקח עיניים, שחרר רגש מבפנים, צריך רק לנסות, לא לחשוש – מתכון עצמי להיחלצות ממצב אישי קשה. השיר נקרא "פתחתי את הדלת", אחד מתריסר שירים שסתיו ביצע לאורך הערב. אשרי וטוב לו למי שהצליח לגלות  א. "האמת בתוכו" וב. להאמין שדרכה (עברית שפה קשה) יוכל לגדול". הטון של סתיו נחום מעיד, כי לפחות הוא מאמין במהפך שעבר עליו.

הוא שר את תחושותיו בקו מלודי נוגה, השירה והמילים לא תמיד הגיעו. זה קרה למשל בשיר "לא מצליח לישון". ניסיתי לתהות על המחשבות שמציפות אותו, אבל הן המשיכו מבחינתי לצוף אי שם ביני ובין הבמה. הרגש והדציבלים רצו לפניו. נפשו המסוערת-דואבת של המאהב המיוסר מקוננת על סיומם של יחסים בשיר שנקרא "הפעם האחרונה". נסחף ברגשנותו, מבקש ממנה לשכוח את מה שקרה, אבל היא כבר שקעה בשינה והוא הביט בה "בפעם האחרונה", כי היא "החליטה כבר". משהו סוער מגיע מסתיו, אבל בהופעה, בסערת הדציבלים של הגיטרות והתופים, הוא נבלע יחד עם אהבתו הגואה ואכזבתו הקשה, והסיטואציה ממאנת לחלחל.

חבל, כי לסתיו יש שירים בעלי קווי מתאר מלודיים יפים, שיכולים להפעים ליבם של מאהבים מיוסרים שתשוקתם נכזבה, אבל שירים כאלה ממש לא דורשים הרכב רוק  שבא לעבודה. שתי אקוסטיות, קלידים יבהירו יותר את המלודיסט המתייסר.

ואכן, אהבתי אותו ליד קלידים כשהוא שר "איתך" בפתיחת הערב, גם אהבתי אותו אקוסטי למהדרין בשיר "תישן עלי" (סולו גיטרה אקוסטית + כסילופון) , נשמע כשיר שאמא ששרה לילדה ("אתה תגדל ותפרח") – הכי מפעים בערב שלו, מושר בחיוך מעודן.  גם בקאבר ל – Sunday Bloody Sunday של U2, שני שירים שסתיו שר בישיבה. חשבתי: מתאים לו יותר להישמע סינגר-סונגרייטר אקוסטי. מה לעשות שלא כל בחור מוכשר – וסתיו נחום מוכשר, שעתידו לפניו – הוא רוקר בדם.


סתיו נחום – קטעי וידאו מההופעה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

  1. אהבתי את הרגש העצום בכל משפט בשיריו,,
    משהו אחר במוסיקה ,,,הרבה עומק,רגישות,
    כישרון,יופי,חיוך כובש וצנוע,שימו לב לאיכות,

  2. חתיך לא נורמלי, הייתי אתמול בהופעה של עלמה זוהר בצוללת הצהובה, והוא שר יחד עם אודלה גם זמרת מצויינת… כל ההופעה לא יכולתי להוריד את העיניים ממנו… אתה עוד תצליח ובגדול…..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות