פסקול

הפיל הכחול

מילים: משה אטיה לחן: מורן אטיה/לירון אטיה עיבוד: לירון אטיה
3/5

הבנאדם "נוסע בזמן,  חושב על חייו"  ומוציא דו"ח שמתיימר להיות "פסקול"  חייו. ניסיתי לדלות פרטים מהדו"ח. כמעט שומדבר. על שני ילדים שיושבים ושומעים שירים. בשיר מעורב מושג כמו "מנהרת הזמן", וגם ג'ימי הדנריקס במשמעות – כמו שהשירים נשארים –  ככה גם הנדריקס.  זהו. אם אני צריך לחבר דו"ח מהתמליל הזה – אין פה סיפור, לא חיים, בטח לא סיפור חיים, בטח לא פסקול של החיים.

 יש משפט בשיר הזה שאומר: "שיר זה לא רק מילים ומנגינה". לא יודע מה כוונת המשורר, אבל שיר זה קודם כל מילים ומנגינה, ואחר-כך נתחיל להתפלסף. כאן לצערי, יצא משהו בוסרי, שטחי וקלוש "על החיים". חבורה מאשקלון מתה להיות רוק בנד, להפעיל גיטרות חשמליות, מודל חצי מטאל. לפני שמפעילים, צריכים שיר. אין פה שיר. גם הזמר של הלהקה דניאל ברקת נשמע כמי שהטקסט הזה לא ממש חלחל לדמו. משהו פלאט לחלוטין, בטח זה לא זמר רוק שזה בא לו מהגאטס. מה נשאר? כמעט דקה וחצי של אלתור גיטרות סתמי בסוף השיר. סתם נגינה נטו לסיום. אם אין מילים – לפחות צלילים. בינתיים – פיל לבן.

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

 1. השיר הוא אחלה של שיר, המילים יפות, ונכונות, הקול של הזמר, מהמם, והמנגינה מדהימה."שיר זה לא רק מילים ומנגינה" זה אחד המשפטים היפים ששמעתי, עם תנסה להפעיל טיפה את המוח שלך, תבין, שמה שניסו לומר פה, זה שגם עם תדע את המנגינה ואת המילים של שיר מסויים, אתה צריך רגשות והבנה מוזיקלית כדי להצליח באמת לשיר אותו (מה שאין לך). לך אין אפילו שמינית של ההבנה המוזיקלית והכישרון שיש לכל אחד ואחד מה"חבורה מאשקלון שמתה להיות רוק בנד". כשתתחיל להבין טיפה יותר במוזיקה, תדבר איתי. (ואני מנגנת 9 שנים על פסנתר, 4 שנים על סקסופון, גיטרה, תופים, ולומדת כבר 5 שנים במגמת מוסיקה, אז אני מבינה משהו במוסיקה, כנראה יותר ממה שאתה מבין). תודה.

 2. תגיד לי הכל בסדר איתך…למה נראה לי שמשלמים לך כדי שתגיד דברים גרועים נורא חבל שאתה מוכר את הנשמה שלך לשטן בשביל כסף…
  דבר שני אם היית מתמקד בדברים יותר חשובים בשיר ובמאת מקשיב לו היית מבין דברים אחרים…
  בקיצור שתבין טיפה במוזיקה דבר איתי

 3. בשביל לדלות פרטים מדו"חות הולכים לרואי-חשבון, לא שומעים מוזיקה.

 4. מה אתה רציני? אחלה של שיר!!! יותר טוב מהרבה שירי גלגלצ למינהם… מילים יפות, קול יפה של הזמר שיר חזק!!!!

 5. אחלה שיר ואחלה להקה..
  "שיר על ים" גם יפה שלהם…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות