לילות פוארטו ריקניים

בום פם

essay התו השמיני
4/5

עוזי  פיינרמן – גיטרות, יובל "טובי" סולוטוב – טובה, אורי בראונר כינרות – גיטרות ושירה, דודו כוכב – תופים וכלי הקשה.

 

בום פם ממשיכים לדהור על גל הפולקלוריזציה הקוסמופוליטי המבוסס על חיבורים מחויכים למסורות הבלקניות, המזרח אירופאיות והים-תיכוניות. בחדש הם מארחים את מאור כהן, זמר אקלקטי, שאין לו בעיה להצטרף לדיסק קאברים של מוסיקת איכרים מהרי האפלאצ'ים – הפעם בגרסה ללהיט מרופט – "שיירת הרוכבים" המוכר מהדודאים בגרסה כמעט דומה, שמזכירה מוסיקה קאונטרי. אין פה משהו חדש שכדאי לרוץ לספר עליו. אילו התייעצו איתי  – הייתי מעיף את השיר הזה.

כל השאר – אחלה חפלה. הקטע הראשון Ushest תואם את אווירת החאפלה הצוענית של החבורה, אקורדיון, טובה וצלילי בוזוקי עושים מזה דאנס מדליק. כנ"ל Krey Donobsky, שירים  שאורי בראונר כינרות מצא בבוידעם של הוריו. אפשר להכין את האוזו והמצב רוח ואת צעד הסירטאקי ולהגיע לרוק. העיקרון דומה לקטע הקודם – ג'סטה של הגברת קצב וקריאות גבריות להרמת המצברוח עם מעבר "הנדריקסי" בחשמליות וחזרה לקצב החאפלה הים-תיכוני.

 דרור אהבה רומם מהגרובטרון עושה את "מרלין ג'ונס" מתוך הסרט "קולינמל בתל-אביב" – יה ביי ביי חסידי בקצב הטובה. אהבה עושה אהבה עם השיר כאילו הוא לקח לעצמו את תפקיד הראשי במיויסקאל. Ay Carmela, להיט פולקלוריסטי ספרדי – הופך כאן לקטע אינסטרומנטאלי סטייל המוסיקה של אניו מוריקונה למערבוני הספגטי. עוד קוריוז בדיסק. ה"איי כרמלה" תחזור בסיום בביצוע הקולי של איטלו גונזלס בעיבוד רווי פתוס.

תומר יוסף שר "אני רוצה לזוז" בחיבור גרובי למוסיקת אפרו ולהיפ הופ, אבל עם קורטוב של בום פם ומוסיקה יוונית. המסר – הריקוד הוא תרופה לכל צרה ובלגן. ליוסף יש את הדרייב הזה שמעלה לשיר את הטמפרטורה. להיט שמשתלב בקונספט הבלקני-ים תיכוני של הלהקה. האומפה אומפה הבלקנית חוזרת ב – The Wedge, קטע מיוחד – Longa Sultan Yakha,  טורקי ישן מנוגן  מעודן בשלב הראשון – עד להגעת הקצב החפלאי.  אריכותו של הקטע מוצדקת בשל מבנהו היפהפה.

Chervone Coral –פריך בקצביותו ובמלודיותו. טעם הנעימה מהסוג הישן בעיבוד מלא חיוך וחום. והופה הופה – "בום פם", הסמל המסחרי שלהם חוזר ומחזיר לשטח של אריס סאן,

בואו נסכם: קוקטייל בום פם טיפוסי שאומר משהו כמו – אנחנו לא מדינת רוקנ'רול. אנחנו תערובת של סך הכל התרבויות שבונות  את ההוויה המוסיקלית המקומית בצומת של מזרח פוגש מערב, שזה פופ,  רבעי הטונים, המקצבים בלקניים, יווני ים תיכוני עם אידישקייט. ואם ככה – אז בוא ניקח את זה למקומות של הווי ובידור, חיוך ופרודיה. בום פם לוקחים את זה בבום פם אדיר.

 

 בום פם ההופעה

Boom Pam Puerto Rican Nights

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות